نخستين كشتي امدادرسان پايان هفته به سمت غزه حركت مي‌كند

۱۳۸۹/۰۳/۱۷ - ۱۳:۲۵ - کد خبر: 19916
نخستين كشتي امدادرسان پايان هفته به سمت غزه حركت مي‌كند

دكتر اديب زاده در گفت‌وگو با ايسنا ، افزود: در جلسه‌اي كه اعضاي جمعيت هلال احمر با مسوولان اجرايي كشور داشتند، مقرر شد با هماهنگي‌هاي لازم بزودي اولين كشتي جمعيت هلال احمر حامل نيروهاي امدادي و درماني به غزه اعزام شوند.

وي با بيان اين كه در اين جلسه مقرر شده بعد از ارسال كشتي‌ حامل نيروهاي انساني، دومين كشتي ارسالي حامل كمك‌هاي بشر دوستانه دارويي و لوازم طبي باشد، گفت: جمعيت هلال احمر ايران به دنبال تجهيز كشتي بيمارستاني است كه در صورت موافقت، اولين كشتي بيمارستاني به سمت غزه حركت مي‌كند.

دكتر اديب‌زاده در ادامه از ارسال هوايي كمك‌هاي مردمي براي مردم غزه خبر داد و افزود: قرار است اين محموله هوايي كه شامل اقلام زيستي و غذايي است و از طريق مصر و با كمك جمعيت هلال احمر اين كشور براي مردم در محاصره غزه ارسال شود.

وي با اشاره به محاصره و بلوكه شدن كشتي راشل كوري به ايسنا گفت: احتمال بلوكه و محاصره كشتي‌هاي ايراني نيز وجود دارد، ‌اما با اين حال در صورت موافقت مسوولان اولين كشتي امدادرساني در پايان اين هفته به سمت غزه حركت مي‌كند.

مدير كل امور بين‌الملل جمعيت هلال احمر در پايان تاكيد كرد: به همين منظور هموطنان مي‌توانند كمك‌هاي نقدي خود را با حضور در محل استقرار بيش از 3500 صندوق جمعيت هلال احمر در سراسر كشور اهداء كنند و يا كمك‌هاي خود را به شماره حساب ريالي 99999 و شماره حساب ارزي 702070 بانك ملي شعبه مركزي كد 160 قابل واريز در تمام شعب بانك ملي در سراسر كشور واريز نمايند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.09095s, 19q