200هزارنفر ازايثارگران ازبيماري‌هاي اعصاب وروان رنج مي‌برند

۱۳۸۹/۰۳/۱۷ - ۱۳:۲۸ - کد خبر: 19917
200هزارنفر ازايثارگران ازبيماري‌هاي اعصاب وروان رنج مي‌برند

دكتر محمد اسماعيل عليپور ، افزود: در حال حاضر در بسياري از كشورهاي دنيا، به دليل مزاياي مراكز درماني روزانه، پذيرش روزانه بيماران اعصاب و روان در چنين مراكزي رو به گسترش است.

وي در خصوص مزاياي پذيرش اين بيماران در مراكز روزانه گفت: بيماران اعصاب و روان طي صبح تا بعد از ظهر در اين مراكز نگهداري و از خدمات درماني بهره‌مند مي‌شوند تا از مضرات بستري طولاني مدت در بيمارستان در امان باشند؛ در عين حال از ايجاد مشكلات احتمالي براي خانواده‌ ايشان جلوگيري شود.

عليپور با اشاره به اين كه بنياد شهيد تنها موسس اين مراكز در كشور است، يادآور شد: تاكنون سه مركز روان درماني روزانه توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران در استان‌هاي فارس، خوزستان و آذربايجان شرقي تاسيس شده است.

رييس مركز بهداشت رواني بنياد شهيد با بيان اين كه سه سال قبل طرح تاسيس بيمارستان‌هاي روزانه به بنياد شهيد و امور ايثارگران ارائه شد، مشكل تامين اعتبار را مهمترين مانع از به سرانجام رسيدن اين طرح عنوان كرد و افزود: با توجه به برنامه بنياد براي تاسيس مراكز جامع توانبخشي در اكثر مراكز استان‌هاي كشور، برنامه ويژه‌اي براي دو منظوره كردن اين مراكز و استقرار مراكز نگهداري روزانه در كنار مراكز جامع توانبخشي در نظر گرفته شده است تا با حداقل اعتبار بتوان اين گونه خدمات را به جانبازان اعصاب و روان ارائه داد.

عليپور در پايان از تاسيس يك مركز درماني روزانه ويژه جانبازان اعصاب و روان در استان تهران تا پايان سال جاري خبر داد و به ايسنا گفت: با توجه به مشكل فضاي فيزيكي در تهران، در حال حاضر به دنبال بررسي و انتخاب يكي از فضاهاي موجود براي تاسيس اين مركز هستيم.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.27972s, 19q