ويزيت40هزار زاير ايراني درعراق طي2ماه ابتدايي امسال

۱۳۸۹/۰۳/۱۷ - ۱۳:۴۱ - کد خبر: 19918
ويزيت40هزار زاير ايراني درعراق طي2ماه ابتدايي امسال

محمد اينانلو گفت: طي دو ماه نخست سال جاري مركز پزشكي حج و زيارت مستقر در عراق با برخورداري از سه درمانگاه در كربلاي معلي، دو درمانگاه در نجف اشرف و يك درمانگاه در شهر مقدس كاظمين خدمات درماني لازم را به زائرين ايراني ارائه كرده است.

وي با تاكيد بر اينكه زائران ايراني در عراق هيچ نگراني بابت خدمات بهداشتي و درماني نداشته باشند، افزود: اين مركز در دو ماه گذشته با اعزام 30 پزشك، هشت پرستار، چهار كارشناس بهداشت محيط، چهار كارشناس تغذيه و چهار تكنسين آزمايشگاه در دو سطح بهداشتي و درماني خدمات لازم از جمله ويزيت عمومي، دياليز، تزريقات، نوار قلب، پانسمان، جراحي موضعي و ... را ارايه كرده است.‌

به گفته وي، از ميان بيماران ويزيت شده توسط پزشكان مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر 133 مورد به بيمارستان‌هاي عراق و هشت مورد نيز به ايران اعزام شده‌اند.


وي همچنين در تشريح گزارش عملكرد مراكز درماني مستقر در عراق، گفت: كارشناسان بهداشت محيط اين مركز در اين دو ماه تعداد 923 مورد از مراكز اقامتي زائران ايراني در كربلاي معلي، نجف اشرف و كاظمين بازديد بهداشتي داشته و تعداد 68 فقره گزارش اين بازديدها را به نمايندگي سازمان حج و زيارت در عراق تحويل داده‌اند. بر اساس اين گزارش، تعداد 317 مورد مراجعه به آزمايشگاه‌هاي مراكز درماني در عراق بوده كه منجر به انجام 722 مورد آزمايش از زائران ايراني شده است.

اينانلو ادامه داد: سرماخوردگي، ‌گرمازدگي، اسهال و عرق سوز شدن بيشترين علت مراجعه زائران به درمانگاه‌هاي اين مركز در عراق است.

مدير روابط عمومي مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر با اشاره به نقش مديران كاروان‌ها در كاهش آسيب‌هاي جسمي زائران، گفت: همانطور كه قبلا در اطلاعيه‌هاي اين مركز آمده مديران كاروان‌ها نبايد زائران را در ساعات شلوغ روز از مراكز اقامتي خود خارج كنند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.55876s, 19q