99 درصد موارد جديد ابتلا به ايدز در ايران از طريق جنسي است

۱۳۸۹/۰۳/۱۷ - ۱۴:۲۲ - کد خبر: 19920
99 درصد موارد جديد ابتلا به ايدز در ايران از طريق جنسي است
به گزارش سلامت نيوز مينو محرز، عضو كميته كشوري كنترل ايدز وزارت بهداشت در گفت‌و‌گو با فارس، ا‌فزود: متأسفانه وضعيت نگران كننده‌اي درباره انتقال ايدز در كشور وجود دارد، زيرا تمام بيماران جديد مبتلا به ويروس ايدز كه به درمانگاه ما در بيمارستان امام خميني(ره) تهران كه مهمترين مركز تشخيص و درمان اين بيماري در كشور است مراجعه مي‌كنند، افرادي هستند كه از طريق ارتباط جنسي غير ايمن مبتلا شده‌اند.
وي اضافه كرد: اگر نگويم 100 درصد، بايد بگويم 99 درصد موارد جديد شناسايي شده ابتلا به بيماري ايدز مواردي است كه از طريق ارتباط جنسي مبتلا شده‌اند و من واقعاً از اين مسئله نگران هستم. اگر هم موارد محدودي به علت تزريق مشترك و اعتياد به اين بيماري مبتلا شده و امروز شناسايي شوند، مربوط به گذشته است كه اكنون شناسايي مي‌شود و انتقال ويروس اين بيماري از طريق اعتياد تقريباً كنترل شده است.
محرز گفت: متأسفانه در برخورد با جوانان مبتلا با افرادي مواجه مي‌شويم كه اغلب افراد روشن، امروزي و آشنا به اينترنت و تكنولوژي‌هاي روز هستند اما آگاهي‌هاي به خصوص آنها درباره كنترل بيماري ايدز كم است و اين مسئوليت رسانه‌هاست كه با همكاري وزارت بهداشت و مسئولان و كارشناسان در اين زمينه اطلاع رساني كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.48031s, 19q