دومين بخش تخصصي مسمومين كشور در تهران راه‌اندازي شد

۱۳۸۹/۰۳/۱۹ - ۱۴:۴۶ - کد خبر: 19925
 دكترسيد علي ابطحي سرپرست دانشگاه علوم پزشكي ايران با اشاره به جمعيت 10 تا 15 ميليوني كلان شهر در تهران و وجود تعداد محدودي تخت بستري و مراقبت ويژه مسموميت‌ها گفت: آغاز به كار بخش تخصصي مسمومين و گروه پزشكي قانوني در بيمارستان شهداي يافت آباد، نقش موثري در نجات به موقع جان بيماران ساكن مناطق غرب و جنوب غرب شهر تهران خواهد داشت.

وي افزود: نياز به بخش مراقبتهاي ويژه ICU يكي از مهمترين اولويت‌هاي راه‌اندازي بخش مسمومين است كه هم اكنون با تخصيص بودجه‌اي مصوب تعدادي از تخت‌هاي ويژه بيمارستان شهداي يافت آباد براي درمان به موقع اين بيماران اختصاص يافته است.

دكتر ابطحي با اشاره به تفكيك اورژانس مسموميت‌ها از بخش اورژانس عمومي اين بيمارستان يادآور شد: اين اقدام در كنار تلاش درماني متخصصان مسموميت و مراقبت‌هاي ويژه مي‌تواند به رضايت‌مندي بيشتر مراجعان كمك كند.

گفتني است، مسموميت با دارو، مسموميت با مواد شوينده و فرآورده‌هاي نفتي بويژه در اطفال، مسموميت‌هاي غذايي و يا مسموميت با گاز مونواكسيد كربن و مسموميت با مواد مخدر به ترتيب بيشترين ميزان مراجعات به بخش مراقبت‌هاي ويژه مسمومين را به خود اختصاص مي‌دهد.


در حال حاضر بيمارستان لقمان حكيم وابسته به دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي و بيمارستان شهداي يافت آباد وابسته به دانشگاه علوم پزشكي ايران دو بخش دانشگاهي رسيدگي به مسمومين به ترتيب در مناطق جنوب و جنوب شرق همچنين غرب و جنوب غرب محسوب مي‌شوند.

لازم به ذكر است، در صورت هرگونه مشاهده مواردي از مسموميت در هر نقطه از كشور با شماره  تلفن 115مي‌توان از خدمات سريع اورژانس كشور بهره‌مند شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.48368s, 19q