بيماريهاي قلبي دشمن درجه يك مشترك و همه‌گير در جهان

۱۳۸۹/۰۳/۱۹ - ۱۴:۴۹ - کد خبر: 19927
دكتر مسعود قاسمي در مراسم گشايش اين كنگره كه به همت انجمن آترواسكلروز ايران برگزار ‌شده است، هدف از برگزاري كنگره‌هاي ساليانه را ارايه آخرين دستاوردهاي علمي در زمينه پيشگيري، تشخيص و درمان و تبادل نظر با متخصصان و اساتيد برجسته و مجرب برشمرد و افزود: هنوز بيماريهاي قلب و عروق بيشترين درصد مرگ و مير در جهان را به خود اختصاص داده است. اما اين در حالي است كه با تلاش گسترده و همه جانبه مي‌توان با اولين عامل مخاطره آميز زندگي بشري مقابله كرد.


به گزارش ايسنا، دكتر مسعود اسلامي دبيرعلمي دوازدهمين كنگره ساليانه تازه‌هاي قلب و عروق به وجود 10 ميهمان و سخنران خارجي از كشورهاي آلمان، آمريكا، كانادا،‌ عربستان سعودي، تركيه، انگلستان، ايتاليا، ارمنستان اشاره كرد و افزود: در اين كنگره هم چون ساليان گذشته پرستاران حضور پرشوري داشته‌اند و تاكنون يكهزار نفر براي شركت در اين كنگره ثبت نام كرده‌اند.


وي ارايه تازه‌هاي قلب و عروق و پرهيز از سخنراني‌هاي تكراري، برگزاري 2 پانل با عنوان سندرم حاد كرونر و هايپرتانسيون به عنوان شايعترين بيماريها را از برنامه‌هاي اين كنگره سه روزه برشمرد و افزود: همچنين در اين كنگره دو سمپوزيوم كارگذاري« DEVIC‌» در بيماران قلبي و تغذيه در بيماران قلبي و كارگاه‌هاي متعدد ويژه پزشكان و پرستاران برگزار مي‌شود.

دكتر اسلامي تغذيه در بيماران قلبي را از مباحث نوين مطرح در اين كنگره عنوان كرد و افزود: در روز پنج شنبه هم 4 بيمار براي انجام Live casc در بيمارستان پيامبران انتخاب شده‌اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.10432s, 19q