نمايشگاه جانبي كنگره‌ بين‌المللي انجمن جراحان دهان، فك و صورت برگزار شد

۱۳۸۹/۰۳/۱۹ - ۱۵:۱۱ - کد خبر: 19930
نمايشگاه جانبي كنگره‌ بين‌المللي انجمن جراحان دهان، فك و صورت برگزار شد
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا دكتر امين يمني گفت: ارتباط فكين با ساير اعضاي بدن باعث مي‌شود كه جراحان فك و صورت با پزشكان رشته‌هاي ديگر مانند مغز و اعصاب، دندانپزشكان و متخصصان بيهوشي ارتباط تنگاتنگي داشته باشند؛ بنابراين در كنگره‌هاي مربوط به اين رشته، متخصصان رشته‌هاي مختلف شركت مي‌كنند.

دكتر مهدي جعفري، دبير علمي ششمين كنگره بين‌المللي انجمن جراحان دهان، فك و صورت ايران نيز در اين مراسم تاكيد كرد: لازم است كه پزشكان جوان به بحث double qualification توجه كنند؛ چرا كه آينده رشته دهان، فك و صورت وابسته به آن است و بي‌توجهي به اين مساله باعث نابودي اين رشته در ايران مي‌شود، بنابراين لازم است كه در اين زمينه اقدامات لازم صورت گيرد.

دكتر فرزين سركارات ــ دبير اجرايي كنگره ـ در بخش ديگري از افتتاحيه‌ ششمين كنگره بين‌المللي انجمن دهان، فك و صورت ايران درباره اقدامات انجام شده براي برگزاري اين كنگره اظهار كرد: برپايي چنين مراسمي به منابع انساني و مالي مناسب نياز دارد. اين در حالي است كه انجمن‌هاي علمي معمولا از هر دو جهت در مضيقه قرار دارند، بنابراين اين كنگره‌ها با همت عالي شكل مي‌گيرند.

او اضافه كرد: در نمايشگاه اين كنگره، 42 شركت و موسسه با آخرين دستاوردهاي خود حضور دارند كه 9 شركت حامي مالي ششمين كنگره هستند.

سركارات با اشاره به همكاري انجمن‌هاي خارجي با اين رويداد علمي، گفت: برخي از انجمن‌هاي فرانسه و آلمان و بعضي موسسات علمي و دانشگاهي با اين كنگره همكاري كرده‌اند.

در پايان اين مراسم، با اهداي جوايزي از دكتر حسين بهنيا ــ رييس كنگره پنجم، دكتر محمد حسين كلانتر معتمد ــ فعال‌ترين متخصص در ارائه مقالات علمي و رييس شركت حامي مالي كنگره تقدير شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.87574s, 19q