سوء استفاده مالي با عنوان فرادرمانگرا

۱۳۸۹/۰۳/۲۲ - ۱۴:۱۲ - کد خبر: 19940
سوء استفاده مالي با عنوان فرادرمانگرا
با اين موضوع هم همواره پليس برخورد كرده است.حالا شكل جديدي از اين درمان فوق بشري وارد جامعه ايران شده كه با هيبنوتيزم و اموري اين چنيني گره مي‌خورد.افرادي از مشكلات ديگران و استيصال آنها استفاده مي‌كنند و با سوءاستفاده مالي از نوعي جادوگري مدرن استفاده مي‌كنند و قول حل مشكلات شهروندان ايراني را به آنها مي‌دهند.
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي تهران بزرگ درباره فعاليت شياداني به نام فرادرمانگرا كه در مراكزي به نام فرادرماني فعاليت غيرقانوني مي‌كنند هشدار مي‌دهد.
سرهنگ غني لو مي‌گويد: «عده‌اي سودجو با عنوان فرادرمانگرا در مراكزي به نام فرادرماني فعاليت غيرقانوني مي‌كنند و اگر مردم از اين افراد و مراكز اطلاع دارند، به پليس اطلاع دهند. هم اكنون در جامعه تحت عنوان فرادرمانگر فعاليت مي‌كنند، كارشان غيرقانوني است و
در واقع اين كار نوعي بهره برداري از عرفان‌هاي نوظهور است. مردم آگاه باشند هرگونه اقدامي در حوزه درمان بايد به تاييد وزارت بهداشت و دانشگاه‌هاي علوم پزشكي رسيده باشد و چنانچه فردي يا گروهي خارج از اين حوزه فعاليت كنند با آنها برخورد مي‌شود. در صورت اعلام اطلاعات مردمي در اين باره از طريق شماره تلفن 110، ايميل، مكاتبه يا مراجعه حضوري يا شكايات ارجاعي از طريق مقامات قضايي از جمله دادسراي تخلفات پزشكي، موضوع با دقت رسيدگي مي‌شود.»
او ادامه مي‌دهد:« اين گونه كارها بيشتر منشأ اقتصادي دارد و يك نوع كلاهبرداري مدرن است و اين افراد با اطلاع از يكسري رمز و رموز كه هيچ دليلي بر واقعيت ندارد با القا باوري و هيپنوتيزم در افراد زود باور و ساده لوح اين كار را انجام مي‌دهند و از آنها سوءاستفاده‌هاي مالي مي‌كنند. درمان‌هاي اين چنيني با شيوه‌هاي رمالي و كلاهبرداري دليلي بر اين نيست كه اين عده از افراد سودجو بتوانند بيماري را درمان كنند.
اين افراد در تمام كشور به صورت پراكنده و مخفيانه فعاليت دارند و چنانچه مردم اطلاع دهند پس از بررسي و تحقيقات با هماهنگي مقام قضايي براي دستگيري آنها اقدام مي‌شود.»
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.10082s, 19q