نتايج آزمون دستياري تا پايان خرداد اعلام مي‌شود

۱۳۸۹/۰۳/۲۳ - ۱۰:۳۶ - کد خبر: 19948
نتايج آزمون دستياري تا پايان خرداد اعلام مي‌شود

مرضيه وحيددستجردي در حاشيه نشست خبري هم‌انديشي مسئولان وزارت بهداشت و سازمان حفاظت محيط زيست در جمع خبرنگاران و درخصوص تخلفات آزمون دستياري اظهار داشت: بر اساس اعلام غيررسمي تعداد متخلفان 17 نفر بودند كه شناسايي شدند و اسامي را هنوز به وزارت بهداشت ندادند. البته شايد بيش از اين باشند چرا كه اطلاع داريم قوه قضاييه چند نفر ديگر را مورد بازجويي قرار داده است.

*صنعت خودروسازي به مصوبه قانوني عدم استفاده از آزبست عمل نمي‌كند

ويزير بهداشت در پاسخ به اين سؤال كه چند روز پيش سازمان حفاظت محيط زيست در خصوص آلودگي آزبست در تهران به وزارت بهداشت تذكر داد تصريح كرد: در اين زمينه تذكرات فراواني قبلاً هم داشتيم. آزبست يكي از آلاينده‌هاي محيطي است كه هم در صنايع ساختماني به كار مي‌رود و هم در صفحه كلاژ خودروها‌ استفاده مي‌شود.
وي افزود: اين موضوع به خصوص در تهران كه ترافيك سنگيني داريم منجر به گسترش آزبست در هواي تهران مي‌شود. آزبست مي‌تواند موجب بيماري‌هاي ريوي و سرطان ريه شود و راه‌حل مشكل آزبست اين است كه اصلاً از آن استفاده نشود.
وحيددستجردي ادامه داد: عدم استفاده از آزبست يك مصوبه قبلي بوده است كه متأسفانه به آن عمل نشده و اميدواريم وزارت صنايع و ساير دستگاه‌هاي مرتبط از جمله صنعت خودروسازي به اين قانون را عمل كنند و سطح ورود آزبست به هوا را به صفر برسانند.

*طرح پزشك خانواده در 3 استان كشور اجرا شد

وزير بهداشت يادآور شد: طرح پزشك خانواده در شهرهاي زير 50 هزار نفر 3 استان چهارمحال بختياري، سيستان و بلوچستان و خوزستان اجرايي شد و تا پايان سال در تمام شهرهاي اين سه استان اجرايي مي‌شود.
وي همچنين در باره آلودگي آب تهران نيز گفت: به همين زودي مهندس نامجو، مدير عامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور در همين زمينه خبر مي‌دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.4134s, 19q