چهارمين سمپوزيوم تازه‌هاي جراحي رينوپلاستي برپا مي‌شود

۱۳۸۹/۰۳/۲۶ - ۱۴:۲۴ - کد خبر: 19968
چهارمين سمپوزيوم تازه‌هاي جراحي رينوپلاستي برپا مي‌شود

 دكتر محمد صادقي دبير علمي چهارمين سمپوزيوم تازه‌هاي رينوپلاستي با اعلام اين خبر گفت: رتبه بالاي ايران در زمينه جراحي پلاستيك در جهان، نيازمند آن است كه در كنار افزايش تعداد متقاضيان جراحي رينوپلاستي، دانش و مهارت متخصصان داخل كشور نيز افزايش يابد كه برپايي كنگره‌هاي سالانه رينوپلاستي از سوي گروه گوش و حلق و بيني دانشگاه علوم پزشكي تهران براي چهارمين سال پياپي در همين راستا صورت مي‌پذيرد.

وي از بازآموزي متخصصان گوش و حلق و بيني، جراحان پلاستيك، متخصصان فك و صورت و جراحان عمومي به عنوان مخاطبان اصلي اين كنگره نام برد كه تلاش برگزاركنندگان كنگره علاوه بر افزايش دانش پزشكي اين گروه‌ها، كمك به كاهش عواض اعمال جراحي بيني است.

دكتر صادقي با تاكيد بر انتخاب صحيح بيماران به عنوان گام نخست جراحي رينوپلاستي يادآور شد: بسياري از بيماران، كانديداي اعمال جراحي نبوده و در درجه نخست مي‌بايست به شرايط روحي، درخواست شخص مراجعه كننده براي عمل جراحي زيبايي بيني و در درجه بعدي به سلامت عمومي و وضعيت بيني وي توجه داشت.

وي ادامه داد: در اين كنگره تكنيك‌هاي جديد استفاده از "گرفت" ها و مواد "سنتتيك "(مواد ساخته شده كه به جاي غضروف به كار مي رود) در جراحي بيني ارائه خواهد شد.

دبير علمي چهارمين سمپوزيوم تازه‌هاي رينوپلاستي از مراقبت‌هاي حين و بعد از عمل، جراحي زنده و بيهوشي در رينوپلاستي به عنوان مواردي نام برد كه قرار است در اين سمپوزيوم ارائه شود.

وي اضافه كرد: هم اينك روش‌هاي جديد در رينوپلاستي برخي شيوه‌هاي قديمي را منسوخ كرده كه لازم است،‌ جراحاني كه در اين زمينه كار مي‌كنند، به طور دوره‌اي در جريان تازه‌هاي اين رشته قرار گرفته و با يكديگر تبادل اطلاعات كنند.

دكتر صادقي همچنين از برخي تكنيك‌ها در اعمال جراحي رينوپلاستي نام برد و تصريح كرد: نتايج پژوهش‌هاي جدي بيانگر آن است كه حفظ و تقويت ساختار بيني فردي كه مورد عمل جراحي رينوپلاستي قرار گرفته، تاثير بسيار زيادي در كاهش عوارض بعد از عمل جراحي از جمله گرفتگي بيني و افتادگي‌هاي نوك بيني دارد.

وي ادامه داد: در مجموع در اين سمپوزيوم بر آن هستيم كه بايدها و نبايدهاي جديد در رشته رينوپلاستي را براي متخصصان مرتبط با اين رشته بازگو كنيم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.26477s, 19q