روانشناس باليني به تيم پزشك خانواده اضافه مي‌شود

۱۳۸۹/۰۳/۲۹ - ۱۴:۱۵ - کد خبر: 19975
روانشناس باليني به تيم پزشك خانواده اضافه مي‌شود
محمد شريعتي امروز در حاشيه نشست نمايندگان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور MPH ويژه پزشكان خانواده كه در وزارت بهداشت برگزار شد، افزود: پزشك خانواده فردي است كه آموزش‌هاي تخصصي و مورد نياز را ديده باشد كه بتواند سلامت افراد را تحت پوشش خود قرار دهد. برنامه پزشك خانواده يك برنامه جامع است كه به صورت دقيق، وظايف و اهداف پزشك خانواده را تعريف و نوع اختيارات آن را مشخص مي‌كند.
وي گفت: برنامه پزشك خانواده به صورت تيمي است و آنچه به عنوان برنامه پزشك خانواده به اجرا درخواهد آمد، به دنبال ارتقاي نظام سلامت خواهد بود. در اين برنامه، چگونگي ارجاع به سطوح بالاتر تعريف شده و با كمك وزارت رفاه و تامين اجتماعي و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به صورت نهايي به اجرا درخواهد آمد.
قائم مقام معاون بهداشتي وزير بهداشت افزود: برنامه پزشك خانواده در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها اجرا خواهد شد و پزشك خانواده سرويس دهنده، مشاور و وكيل تخصصي براي تك تك اعضاي خانواده ايرانيان به‌شمار مي‌رود.
شريعتي گفت: همراه بودن يك روانشناس باليني در تيم پزشك خانواده جزو برنامه‌هاي طرح پزشك خانواده محسوب مي‌شود و هر يك از افراد جامعه هدف مي‌تواند مشكلات سلامت جسمي و رواني خود را با پزشكان خانواده در ميان بگذارد.
وي اضافه كرد: پزشك خانواده اصولي‌ترين روش ارائه خدمات سلامتي است كه در عين مقرون به صرفه بودن، اقتصادي و فراگير نيز خواهد بود و در بسياري از كشورهاي پيشرفته و توسعه يافته دنيا به منظور ارتقاي نظام سلامت به اجرا درآمده و در كشور ايران نيز يكي از اصولي ترين نظام پزشكي به شمار مي‌رود.
قائم مقام معاون بهداشتي وزير بهداشت گفت: برنامه پزشك خانواده پس از بررسي و شناسايي نقاط ضعف و قوت، اكنون به مرحله اجرا رسيده و برنامه بعدي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، توسعه اين برنامه در كل كشور است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.5834s, 19q