تعيين تعرفه‌هاي پزشكي بخش خصوصي به وزارت بهداشت برمي‌گردد

۱۳۸۹/۰۳/۲۹ - ۱۹:۳۶ - کد خبر: 19977
تعيين تعرفه‌هاي پزشكي بخش خصوصي به وزارت بهداشت برمي‌گردد
انوشيروان محسني بندپي، نائب رئيس كميسيون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌و‌گو با فارس افزود: مطابق اصلاحيه قانون برنامه توسعه پنجم كه به تصويب كميسيون بهداشت و درمان مجلس رسيد، تعيين تعرفه‌هاي پزشكي بخش دولتي، خصوصي و غير دولتي به هيئتي در وزارت بهداشت واگذار مي‌شود و شوراي عالي بيمه نيز كه پيشنهاد شده به وزارت بهداشت برگردد اين مصوبه را تأييد مي‌كند.
وي گفت: بر اين اساس تعرفه‌هاي پزشكي در بخش دولتي نيز بايد به طور واقعي به اندازه قيمت تمام شده خدمت باشد و همين تعرفه براي بخش خصوصي بايد بر اساس قيمت تمام شده خدمت به اضافه سودسرمايه و هزينه استهلاك محاسبه و از سوي وزارت بهداشت يا دولت اعلام شود.
محسني بندپي افزود: البته بر اساس قانون جديد سازمان نظام پزشكي اختيار تعيين و اعلام تعرفه‌هاي پزشكي بخش خصوصي به اين سازمان واگذار شده و اين بحث كارشناسي اكنون در مجلس وجود دارد كه آيا قانون برنامه توسعه پنجم مي‌تواند بر خلاف قوانين موضوعي مصوب مجلس باشد.
وي گفت: در صورت رفع اين ابهام اين مصوبه بايد به تأييد و تصويب كميسيون اجتماعي مجلس و صحن علني مجلس هم برسد و هنوز تا قطعي و اجرايي شدن اين پيشنهاد زمان زيادي لازم است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.03733s, 19q