موفقيت مركز در درمان چين و چروک پوست و زخم پاي ديابتي

۱۳۸۹/۰۴/۰۱ - ۱۳:۰۴ - کد خبر: 19986
موفقيت مركز در درمان چين و چروک پوست و زخم پاي ديابتي

دکتر نيلفروش زاده در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين که چنانچه ترميم زخم با تاخير ايجاد شود، شانس بروز اسکار بيشتر خواهد بود، اظهار کرد: استراتژي مناسب در درمان و بهبود زخم اهميت ويژه‌اي دارد.

وي، ترميم اسکار ليشمانيوز (محل زخم سالک جلدي) را از ديگر کاربردهاي سلولهاي فيبروبلاست (سلول‌هاي گرفته شده از سلولهاي بنيادي) برشمرد و افزود: نتايج اين روش درماني در زن 21 ساله‌اي که از 16 سال پيش به ليشمانيوز جلدي دچار شده و با اسکار بدشکلي بر روي گونه چپ موئاجه بود رضايت بخش بوده است.


رييس مرکز تحقيقات پوست و سالک اصفهان با اشاره به گزارش20 مورد بيمار مبتلا به چين و چروک که به روش کشت سلولهاي فيبروبلاست اتولوگ مداوا شده‌اند، گفت: استفاده از کشت سلولهاي فيبروبلاست مورد تاييد FDA آمريکا است.

نيلفروش زاده با بيان اينکه در بررسي 20 بيمار شامل 17 زن و سه مرد سلولهاي فيبروبلاست اتولوگ در چين نازولبيال آنان تزريق شد، افزود: ميزان بهبودي پس از شش ماه 20 تا 60 درصد گزارش شد.

وي در پايان کاربرد سلولهاي فيبروبلاست در درمان چين و چروک پوست و زخم پاي ديابتي، کاربرد سلولهاي فيبروبلاست و کراتينوسيت در درمان اسکارهاي آتروفيک صورت و زخم ناشي از سوختگي و کاربرد سلولهاي ملانوسيت در درمان ويتيليگو و بالاخره کاربرد سلولهاي بنيادي فوليکول مو در درمان طاسي را از جمله پيشرفت‌هاي اين مرکز عنوان کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.65382s, 19q