اولويت‌هاي وزارت بهداشت در برنامه پنجم تشريح شد

۱۳۸۹/۰۴/۰۱ - ۱۳:۵۰ - کد خبر: 19991
اولويت‌هاي وزارت بهداشت در برنامه پنجم تشريح شد
به گزارش سلامت نيوز ، سيد رمضان محسن‌پور افزود: وزارت بهداشت از قبل راجع به پيشگيري و آموزش همگاني مردم در حوزه سلامت برنامه‌هاي مفصلي داشته است كه در پيشنهاد دولت در برنامه هم آورده شده و مورد توجه جدي كميسيون بهداشت و درمان مجلس نيز واقع شده است.
وي افزود: اجراي طرح‌هاي پزشك خانواده و سيستم ارجاع و هيئت امنايي شدن بيمارستان‌ها نيز تكاليف مهم ديگر برنامه 5 ساله پنجم توسعه كشور است كه اعتبار اجراي آن‌ها در بودجه سال 89 كشور لحاظ شده است.

*پر رنگ بودن رويكرد فرهنگي دولت در برنامه

وي از پر رنگ بودن رويكرد فرهنگي دولت در احكام برنامه پنجم توسعه با توجه به رويكرد فرهنگي دولت دهم خبرداد و گفت: وقتي رويكرد دولت فرهنگي است طبيعي است كه به مصوبات وزارت بهداشت نيز به عنوان يك وزارتخانه فرهنگي، اجتماعي نگاه فرهنگي شده باشد.
وي افزود: در هر دو مورد تنظيم برنامه پنجم توسعه و اختصاص اعتبارات در بودجه 89 رويكرد كار فرهنگي در حوزه سلامت قابل توجه است.

*تمام جمعيت ايران مخاطب برنامه‌هاي حوزه سلامت

محسن‌پور مخاطبان برنامه‌هاي حوزه سلامت را تمام مردم ايران دانست و اظهار داشت: با توجه به حوزه مأموريت‌هاي وزارت بهداشت كه شامل بهداشت، درمان و آموزش پزشكي است و طيف گسترده مخاطبان برنامه‌هاي حوزه سلامت كه تمام مردم كشور را در برمي‌گيرد، احكام برنامه پنجم توسعه بعد از طي 4 ماه كار كارشناسي مداوم در كميسيون تخصصي دولت به تصويب رسيد.
وي با اعلام اينكه سياست دولت تجميع احكام براي تلخيص برنامه بود، بيان كرد: با توجه به اين سياست دولت، تغييراتي در شكل احكام داده شد و احكامي كه شباهت ظاهري داشته ولي بسياري از گره‌ها را باز مي‌كرد تجميع شدند.

*جمع‌بندي ما رأي آوردن برنامه است

قائم مقام وزير بهداشت در امور مجلس با اعلام اينكه در تنظيم و تصويب اين برنامه رايزني‌هاي زيادي با كميسيون‌هاي مربوطه مجلس شوراي اسلامي اعم از كميسيون بهداشت و درمان، كميسيون آموزش و تحقيقات و كميسيون اجتماعي شده است اظهار داشت: با همكاري اعضاي محترم اين 3 كميسيون و هماهنگي‌هاي خوبي كه ايجاد شد اميدواريم مصوبات برنامه پنجم توسعه در كميسيون تلفيق و صحن علني رأي لازم را براي اجرا بياورد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.37412s, 19q