پزشك خانواده بالاخره شهري شد

۱۳۸۹/۰۴/۰۸ - ۱۴:۱۱ - کد خبر: 20016
پزشك خانواده بالاخره شهري شد

به گزارش سلامت نيوز دكتر مرضيه وحيد دستجردي، وزير بهداشت در مراسم امضاي اين توافق‌نامه تنها راه برون رفت از بن بست درمان را استقرار پزشك خانواده و نظام ارجاع دانست و گفت: برنامه پزشك خانواده و نظام ارجاع امروز وارد مرحله نويني شد و وزارتخانه‌هاي بهداشت و رفاه عزم و تعهد خود را براي اجراي اين امر بزرگ در كشور جزم كرده‌اند.

وي با اشاره به همكاري‌هاي وزارت رفاه و تامين اجتماعي براي اجراي پزشك خانواده در شهرها، ادامه داد: پزشك خانواده براي اجرا در شهرها ابتدا در سه شهر زير 50 هزار نفر در استان‌هاي خوزستان، سيستان و بلوچستان و چهار محال و بختياري مستقر مي‌شود و تا پايان امسال به ديگر شهرهاي اين استان‌ها گسترش مي‌يابد.

وزير بهداشت تاكيد كرد كه اجراي پزشك خانواده در شهرها به پشتيباني‌هاي مادي و معنوي ديگر دستگاه‌ها از جمله معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري نياز دارد.

در ادامه مهندس محصولي، وزير رفاه نيز پزشك خانواده و نظام ارجاع را از ضروريات سلامت جامعه عنوان كرد و گفت: ناچاريم براي ارتقاي سطح كمي و كيفي بهداشت و سلامت به پزشك خانواده و نظام ارجاع روي آوريم و خوشحاليم كه پس از مدت‌ها و با تعاملات مناسب ميان وزارتخانه‌هاي بهداشت و رفاه برنامه پزشك خانواده و نظام ارجاع در سه استان كشور به صورت پايلوت انجام مي‌شود و سپس به ديگر شهرهاي زير 50 هزار نفر گسترش مي‌يابد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.20847s, 19q