علل زياد بودن شكايت از دندانپزشكان در مقايسه با ساير پزشكان

۱۳۸۹/۰۴/۰۸ - ۱۴:۱۳ - کد خبر: 20017
علل زياد بودن شكايت از دندانپزشكان در مقايسه با ساير پزشكان
به گزارش سلامت نيوز دكتر عباس منزوي رييس دانشكده دندانپزشكي دانشگاه علوم پزشكي تهران در پاسخ به پرسش خبرنگار روابط عمومي وزارت بهداشت،  در رابطه با زيادتر بودن شكايت از دندانپزشكان به نسبت ساير پزشكان با بيان اين مطلب گفت: تعداد فارغ‌التحصيلان دندانپزشكي از همه رشته‌هاي ديگر پزشكي بيشتر بوده و در حدود بيست و چندهزار نفر دندانپزشك داريم كه اين امر تعداد مراجعات به دندانپزشكان و متعاقب آن شكايت‌ها را بيشتر كرده است.
وي افزود: افزايش دندان‌هاي خراب و توجه به درمان دندان قبل از عمق يافتن خرابي‌هاي دندان و پرهيز از پرداخت هزينه‌هاي گزاف درماني براثر افزايش آگاهي‌ها در مردم علت ديگر افزايش مراجعات به دندانپزشكان و در پي آن افزايش شكايات است.
وي در ادامه با اشاره به توجه بيش از حد برخي از افراد جامعه به زيبايي‌هاي ظاهري گفت: البته متأسفانه برخي دندانپزشكان عمومي هم گاهي كارهايي انجام مي‌دهند كه توانايي آن را ندارند مثل جراحي‌هاي بزرگ فك و صورت  ايمپلنت‌هاي وسيع و بازسازي كل دهان كه نياز به بيهوشي دارد و در توان اين افراد نيست.
وي افزود: اين معضلات در كل باعث شده كه بر حجم شكايات از قشر دندانپزشك در مقايسه با ساير اقشار پزشك افزوده شود.
منزوي در خاتمه از مردم خواست براي انجام هر كار دندانپزشكي به متخصص آن رشته مراجعه كرده و فريب تبليغات سوء برخي سودجويان در اين عرصه را نخورند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.31943s, 19q