سومين كنگره سراسري سرطان پستان آغاز به كار كرد

۱۳۸۹/۰۴/۰۹ - ۱۲:۳۹ - کد خبر: 20018
سومين كنگره سراسري سرطان پستان آغاز به كار كرد

 دكتر مسعود حبيبي رييس مركز تحقيقات سرطان جهاد دانشگاهي و رييس كنگره دراين مراسم گفت: سرطان پستان از جمله بيماري‌هاي مزمني است كه به علت شيوع بالا در سطح جهان مورد توجه است. اگرچه ميزان ابتلا به اين سرطان در ايران كمتر است ولي اين بيماري در كشور ما ويژگي‌هاي خاص خود را دارد كه از جمله آنها مي‌توان به ابتلا به اين بيماري در سنين پايين‌تر، تشخيص و درمان ديرتر آن، عوارض بيشتر درمان، كاهش طول عمر و كيفيت زندگي اشاره كرد.


وي افزود: جهاددانشگاهي پس از انجام طرح تحقيقاتي در اين زمينه و تشخيص ضرورت مداخله در درمان سرطان پستان در سال 75 مركز بيماريهاي پستان را راه‌اندازي كرد كه تمام مراحل درماني چون غربالگري، تشخيص، درمان و بازتواني را شامل مي‌شود.


حبيبي در ادامه گفت:‌ با حضور بيش از 30 هيات علمي تمام وقت و چندين نفر به طور پاره وقت، زواياي مختلف بيماري سرطان پستان در مركز بيماريهاي پستان جهاد دانشگاهي مطالعه و بررسي مي‌شود. علاوه بر آن با تدوين پروتكل‌هاي درماني و برگزاري كنفرانس‌هاي علمي در اين مركز، درمان مستمر بيماران پيگيري مي‌شود.

وي با اشاره به اهميت اطلاع رساني درباره بيماريهايي چون سرطان پستان،‌ اظهار كرد: با توجه به اهميت اطلاع رساني در تشخيص به موقع بيماريهايي چون سرطان پستان، در اين زمينه فعاليت‌هاي مختلفي كرده‌ايم كه از جمله آنها مي‌توان به ارتباط با رسانه‌ها و برگزاري برنامه‌هاي آموزشي براي عموم مردم اشاره كرد.


احمد كاوياني رييس بيمارستان امام خميني(ره) و دبيرعلمي كنگره در ادامه اين مراسم گفت: بيماران مبتلا به سرطان پستان در كشور ما به صورت پراكنده تشخيص و مداوا مي‌شوند و در ابتدا زير نظر يك تيم قرار نمي‌گيرند كه نتيجه اين روند اختلال در تشخيص و درمان بيماري است. در اين مورد ما پزشكان متهم هستيم چون انفرادي كار مي‌كنيم. بنابراين يكي از اهداف كنگره به درمان اختصاص دارد.

وي معرفي آخرين دستاوردهاي علمي و ارائه راهكارهاي لازم براي كاهش از بار ابتلا به اين بيماري در كشور را از ديگر اهداف اين كنگره برشمرد و اظهار كرد: سياستگزاران بهداشت و درمان كشور مي‌توانند با حضور در اين كنگره‌ها در زمينه تصميم سازي به منظور كاهش بار اين بيماري در كشور استفاده كنند.اين در حاليست كه اين اتفاق كمتر در كشورمان رخ مي‌دهد.

كاوياني توسعه مهارت‌هاي جديد در تشخيص، درمان و بازتواني مبتلايان به سرطان پستان را از جمله اهداف كنگره سوم برشمرد و گفت: برخي از مهارت‌ها در اين زمينه مغفول مانده است اين در حاليست كه علاوه بر كيفيت به افزايش كميت خدمات تشخيصي و درماني بايد توجه شود.

دبيرعملي سومين كنگره سرطان پستان اضافه كرد: در اين كنگره هفت كميته فعاليت مي‌كنند كه از جمله آنها مي‌توان به جراحي، پاتولوژي، علوم سلولي و مولكولي و راديولوژي اشاره كرد.


وي درباره مقالات ارائه شده به اين كنگره گفت: 153 مقاله دريافت شد كه از ميان آنها، 39 مقاله براي ارائه به صورت سخنراني و 84 مقاله براي ارائه به صورت پوستر پذيرفته شد.

رييس بيمارستان امام خميني(ره) درباره كارگاه‌هاي ويژه اين كنگره گفت: جراحي آنكلوپلاستي و بازسازي پستان، لوكاليزاسيون ضايعات پستاني زير گايد ماموگرافي و سونوگرافي، شيمي درماني بيماران سرطان پستان از جمله كارگاه‌هاي ويژه‌اي است كه در اين كنگره برگزار مي‌شود و تلاش مي‌كنيم كه اين كارگاه‌ها جنبه مهارت آموزي داشته باشد.

كاوياني در پايان از برگزاري چهارمين كنگره سراسري سرطان پستان در آبان ماه سال 1390 خبر داد.

به گزارش ايسنا، مركز تحقيقات سرطان پستان جهاددانشگاهي علوم پزشكي تهران و دانشگاه علوم پزشكي تهران، سومين كنگره سراسري سرطان پستان را از نهم تا يازدهم تيرماه برگزار مي‌كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.51913s, 19q