دست قوه قضاييه براي برخورد با متخلفان آزمون دستياري كاملاً باز است

۱۳۸۹/۰۴/۱۲ - ۱۲:۵۲ - کد خبر: 20026
دست قوه قضاييه براي برخورد با متخلفان آزمون دستياري كاملاً باز است
به گزارش سلامت نيوز ، حسن آقاجاني در گفت‌و‌گو با فارس افزود: كاري كه وزارت بهداشت در برابر تخلفات آزمون دستياري كرد بهترين كاري بود كه به عدالت نزديك بود. اولاً چون اين امكان بود كه تعدادي از كاركنان وزارت بهداشت در اين مسئله دخيل بوده باشند، دست قوه قضاييه براي برخورد با متخلفان كاملاً باز گذاشته شد.

وي ادامه داد: در عين حال هر داوطلب و فردي كه احساس كند به او ظلمي شده است مي‌تواند دادخواهي كند و به هر حال دستگاه قضايي با جديت دارد اين موضوع را پيگيري مي‌كند.

مدير كل دفتر وزارتي و روابط عمومي وزارت بهداشت اضافه كرد: هيئت بررسي كننده تخلفات آزمون دستياري در وزارت بهداشت نيز به وظايف قانوني خود عمل كرده و افرادي كه تخلف آنها محرز شده است را به قوه قضاييه معرفي كرده است و در عين حال وزارت بهداشت دست قوه قضاييه را براي تحقيق و بررسي كامل موضوع كاملاً باز گذاشته است.

آقاجاني در پاسخ به اين پرسش فارس كه چرا رسيدگي به اين موضوع طول كشيده است گفت: روند رسيدگي قضايي به اين موضوع پروسه‌اي در دستگاه قضايي دارد كه بايد طي شود و در اين مورد دستگاه قضايي بايد پاسخگو باشد.

مشاور وزير بهداشت افزود: وزارت بهداشت آزمون دستياري را برگزار كرد و پس از مشخص شدن تخلف در آن به سرعت آن را باطل كرد و آزمون دوم را به سرعت و دقت تمام برگزار كرد، نتايج آزمون دوم نيز اعلام شد و پذيرفته شدگان مراحل ثبت نام را طي مي‌كنند. تمام تلاش وزارت بهداشت اين بود كه اتفاقي كه در آزمون اول افتاد در آزمون دستياري دوم تكرار نشود.

وي در پاسخ به اين پرسش كه تعداد متخلفان آزمون دستياري چند نفر بودند، گفت:‌ معاونت آموزشي وزارت بهداشت نيز داوطلباني را كه محرز شد در آزمون دستياري اول تقلب كرده بودند و قبل از آزمون به سؤالات دسترسي پيدا كرده بودند از ليست داوطلبان آزمون دوم حذف كرد و ممكن است با رأي دستگاه قضايي اين افراد از چندين دوره شركت در آزمون دستياري محروم شوند اما بنده نمي‌توانم تعداد متخلفان اين آزمون را اعلام كنم و اين موضوع بايد از طريق دستگاه قضايي اعلام شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.04473s, 19q