تشخيص به موقع سرطان پستان از بروز لنف ادم پيشگيري مي‌كند

۱۳۸۹/۰۴/۱۳ - ۱۳:۲۱ - کد خبر: 20030
تشخيص به موقع سرطان پستان از بروز لنف ادم پيشگيري مي‌كند
دکتر جوزف شينگالي در حاشيه سومين کنگره سراسري سرطان پستان در گفت وگو با ايسنا ، با اشاره به روش‌هاي جديد براي پيشگيري از بروز لنف ادم گفت: در حال حاضر روش جديدي براي درمان سرطان پستان با هدف پيشگيري از بروز لنف ادم استفاده مي‌شود که در آن از چربي بدن براي جايگزين سينه استفاده مي‌شود.

وي افزود: بعد از اينکه غدد لنفاوي درگير با سرطان تخليه شدند استفاده از بانداژ فشاري براي پيشگيري و کنترل لنف ادم بهترين راه است.

دکتر شينگالي گفت: برداشتن غدد لنفاوي در بدن مانند يک بزرگراه آسيب ديده است که بايد با استفاده از روشهايي مانند بانداژ براي بهبود آن بکار گرفته شود.

وي خاطرنشان کرد: در لنف ادم اندام فوقاني مي‌توان از ساکشن نيز استفاده کرد اما در لنف ادم سرطان پستان استفاده از بانداژ فشاري بهترين راه براي کنترل اين عارضه است.

نايب رييس انجمن لنفولوژي آلمان ادامه داد: اولين راه براي جلوگيري از بروز لنف ادم، پيشگيري از ابتلا به سرطان پستان است و زنان بايد معاينات سالانه سرطان پستان را انجام دهند؛ چرا که اگر در مراحل اوليه تشخيص داده شود فقط تا 6 درصد احتمال بروز لنف ادم وجود دارد.

وي افزود: مطالعات بين‌المللي براي اينکه بدانيم چه بانداژي مناسب است تاکنون انجام نشده اما تنها توصيه‌اي که مي‌توان به جراحان کرد اين است که استفاده از بانداژ فشاري را براي بيماران تجويز کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
ابراهیم
چگونکی تشخیص بیماری سرطان سینه درزنان قبل ازمراجعه به دکتر
2.81885s, 20q