پيشنهاداتي ساده و عجيب براي تقويت حافظه

۱۳۸۹/۰۴/۱۵ - ۱۳:۵۵ - کد خبر: 20047
پيشنهاداتي ساده و عجيب براي تقويت حافظه
يان نام‌ها و مفاهيم ارتباط به ياد ماندني خلق كنيد. برخي نام‌ها يادآور اسامي خاصي مانند نام كوه‌ها يا مرتبط با مشاغلي خاص مانند ساختمان‌سازي هستند.
همچنين مي‌توانيد پيشنهاداتي مانند آنچه خوانديد را با كمي تقلب تكميل كنيد. براي مثال اگر در جلسه‌اي كارت ويزيت فردي را دريافت كرديد، يادداشت كوچكي از ويژگي‌هاي او بر پشت كارت بنويسيد، مثلا عينك قرمز به چشم داشت تا در صورت نياز بتوانيد وي را به راحتي به ياد آوريد.كارهاي خود را به خود اعلام كنيد. به آنچه انجام مي‌دهيد، توجه كنيد و به خود يادآوري كنيد.همچنين خود را به قرار دادن وسايلي كه در طول روز به آنها نياز داريد در جاهايي خاص عادت دهيد.
كارها را به خاطر بسپاريد. براي به خاطر سپردن غير عادي باشيد. براي به خاطر سپردن كاري يك يادآور فيزيكي غير‌عادي خلق كنيد.فهرست خريد خود را تبديل به آواز كنيد.از ميانبرهاي حفظ كردني استفاده كنيد. براي به خاطر سپردن نام‌ها، كارها يا ليست‌ها مي‌توانيد حروف اول هر كلمه از آنها را سر هم كرده و آن را به خاطر بسپاريد.
از بدن خود استفاده كنيد. اگر كاغذ يا قلم براي يادداشت كردن نداريد، از اعضاي بدن خود براي به خاطر سپردن چيزي، مثلا ليستي از اقلام استفاده كنيد. براي مثال اگر بايد چسب، كلم بروكلي، مرغ و انگور بخريد تصور كنيد كه پاهايتان در چسب گيركرده، برگ‌هاي بروكلي از جيب شلوارتان بيرون زده، مرغي در حال نوك زدن به شكم شماست، خوشه‌اي انگور از گردنتان آويزان شده است. از اتاق‌هاي خانه هم استفاده كنيد. در شيوه بالا مي‌توانيد ساختمان محل كار يا منزل خود را جايگزين بدن خود كرده و هر يك از اقلام خريد را به يكي از وسايل درون اتاق‌ها يا خود اتاق‌ها ربط دهيد. براي هر عدد در ذهن خود شكلي تصور كنيد. براي اعداد هم قافيه بيابيد. از حروف الفبا استفاده كنيد. زماني كه نام فيلم يا كتابي را فراموش كرده‌ايد، حروف الفبا را به ترتيب بگوييد. زماني كه به حرف مشابه آغاز كننده نام فيلم برسيد، نام به يادتان خواهد آمد.بخوانيد، بنويسيد، بگوييد، بشنويد.از رنگ‌ها استفاده كنيد. از رنگ‌ها در بخش‌هاي مختلف يادداشت‌هاي خود استفاده كنيد تا آنها را به همراه نام رنگ‌ها به ياد آوريد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.93887s, 19q