خودروهاي معلولان بعد از گذشت دو سال هنوز بلاتكليف است

۱۳۸۹/۰۴/۱۵ - ۱۴:۱۴ - کد خبر: 20050
خودروهاي معلولان بعد از گذشت دو سال هنوز بلاتكليف است
همت محمود نژاد در گفت‌وگو با فارس  با بيان اينكه تنها وعده و حرف نمي‌تواند براي معلولان كاري كند، اظهار داشت: وزراي قبلي وزارت رفاه هيچ گونه حركت مثبتي براي معلولان انجام ندادند و تنها وعده داده‌اند.

وي با اشاره به مديريت جديد اسفندياري در سازمان بهزيستي از وي خواست موضوعات فراموش شده معلولان را پيگيري كند كه از مهمترين اين مسائل خودروهاي مورد نياز اين قشر است.

محمود نژاد ادامه داد: يكي از مسائلي كه باعث رنج و آزار معلولان در كشور شده است، بحث مناسب سازي معابر، اماكن عمومي و دانشگاه‌هاست به طوري كه اين موضوع خيلي جدي پيگيري نشده است.

رئيس انجمن جامعه معلولان ايران همچنين به مشكلات اين قشر در جابجايي در ايستگاه‌هاي مترو و BRT اشاره كرد و گفت: هيچ يك از اين مكان‌ها مناسب حال معلولان در كشور نيست و مي‌طلبد مسئولان در اين خصوص دقت بيشتري كنند.

وي عدم تحويل طرح ترافيك به معلولان را يكي ديگر از مشكلات اين قشر دانست و اظهار داشت: متأسفانه در اين بخش علي‌رغم نياز معلولان به مجوز طرح ترافيك هيچ اقدامي از سوي مسئولان انجام نشده است به طوري كه از 500 هزار معلولي كه در تهران هستند و نياز دارند براي درمان به نقاط مختلف شهر سفر كنند، تنها 300 نفر مجوز طرح ترافيك دارند.

محمود نژاد تصريح كرد: اميدواريم در آينده نزديك مشكلات معلولان مرتفع شود ضمن اينكه شهرداري نيز در مناسب سازي معابر براي اين قشر تلاش بيشتري كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.29529s, 19q