پروژه دارويي «سافت ژل مينو» افتتاح شد

۱۳۸۹/۰۴/۲۰ - ۱۵:۱۸ - کد خبر: 20054
پروژه دارويي «سافت ژل مينو» افتتاح شد
حجت الاسلام والمسلمين ابوترابي نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي در افتتاح پروژه دارويي «سافت ژل مينو» با اشاره به دغدغه آزادگان پس از ورود به كشور براي ايفاي نقش در چرخه اقتصادي كشور، گفت: بر اين اساس سنگ بناي موسسه اقتصادي و خودكفايي آزادگان با سرمايه اوليه حدود دو ميليارد تومان در سال 1373 بنا نهاده شد. حدود سه چهارم اين سرمايه غيرنقدي بود و اين موسسه امروز به يك بنگاه اقتصادي با گردش مالي حدود يك‌هزار ميليارد تومان در سال تبديل شده است و نقش مهمي را در چرخه اقتصادي كشور ايفا مي‌كند.

وي با اشاره به اصل «44» قانون اساسي ادامه داد: يكي از بخش‌هاي اين موسسه كه به بخش غيردولتي واگذار شد، مجموعه «مينو» است كه امروز به يك بنگاه اقتصادي پيشرو با بالاترين وضعيت در بورس تبديل شده است. تابلوي بورس بيانگر جايگاه اين بنگاه در چرخه اقتصادي كشور است.

حجت‌الاسلام والمسلمين ابوترابي با اشاره به بهره‌برداري از پروژه «سافت ژل» در مجموعه مينو افزود: مجموعه سافت ژل با حدود 12 ميليارد تومان سرمايه‌گذاري شكل گرفت و در اوج تحريم‌ها، تجهيزات آن از آمريكا خريداري و به ايران منتقل شد. در مجموع راه توسعه كشور آن است كه كار به دست افرادي سپرده شود كه توانايي انجام آن را دارند و از تعهدات لازم به نظام اسلامي برخوردارند.

وي ادامه داد: ما در برنامه چهارم توسعه در انديشه رشد هشت درصدي بوديم. اما متاسفانه با آن فاصله معناداري داريم و با توجه به بحران اقتصادي جهاني در سال گذشته با اين هدف فاصله بسيار معناداري داشتيم. اما در برنامه پيش رو بر اين اراده هستيم كه رشد بيش از هشت درصد را تجربه كنيم. هر چند كه با اجراي طرح هدفمند كردن يارانه‌ها طبيعتا با توقف كوتاه مدتي روبرو مي‌شويم؛ اما اگر اين طرح به درستي اجرا شود، سكوي پرشي براي رسيدن به افق‌هاي بلند خواهد بود.

وي ابراز اميدواري كرد كه گردش مالي شركت اقتصادي و خودكفايي آزادگان در پايان برنامه پنجم به پنج هزار ميليارد تومان ارتقاء يابد.

نايب رييس مجلس در اين باره ادامه داد: اين موضوع قطعا دست يافتني است. بايد بنگاه‌هاي توانمندي همچون اين مجموعه حركت خود را سامان دهند.

وي با بيان اين كه شركت «سافت ژل» مي‌تواند حدود 23 دارو توليد كند، افزود: امكان استفاده معناداري از فضاي فراهم شده براي «سافت ژل» وجود دارد و مي‌توان خطوط جديدي را در زمينه‌ تامين نيازهاي دارويي كشور راه‌اندازي كرد. در اين زمينه با دكتر دستجردي پيمان مي‌بنديم كه عزم و اراده خود را در عرصه توليدات دارويي معطوف بداريم.

ابوترابي در پايان گفت: در حال حاضر تمام بدهي‌هاي خود به بانك‌ها را نهايي كرده‌ايم. اين در حالي است كه اكنون كمبود نقدينگي يكي از مشكلات صنعت كشور است. اميدوارم شاهد رشد و توسعه اقتصادي كشور باشيم.

گفتني است؛ در اين مراسم از پروژه «سديم والپرايت» نيز رونمايي شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.74986s, 19q