افزايش 30 درصدي مأموريت اورژانس به علت گرماي هوا

۱۳۸۹/۰۴/۲۰ - ۱۵:۲۰ - کد خبر: 20055
افزايش 30 درصدي مأموريت اورژانس به علت گرماي هوا
به گزارش سلامت نيوز  مرضيه وحيد دستجري در حاشيه مراسم افتتاح سافت‌ژل دارويي مينو اظهار داشت: توصيه مي‌شود با وجود گرماي هوا مردم در زير آفتاب تردد نداشته باشند و در صورت تردد حتماً از كلاه استفاده كنند. همچنين از مايعات به حد كافي مصرف كنند.

وي در خصوص توليد دارو در كشور گفت: وزارت بهداشت برنامه‌اي در خصوص توليد دارو در داخل كشور به خصوص داروهاي گرانقيمت داشت كه در اين برنامه داروهاي بيماران صعب‌العلاج از جمله سرطاني‌ها در اولويت قرار گرفت و اين داروها بسيار موثر و مورد نياز كشور هستند.

وحيد دستجردي گفت: اگر داروهاي سرطاني به موقع و با تشخيص به هنگام سرطان‌ها به فرد داده شود تا 50 درصد مي‌تواند در بهبودي فرد تأثير داشته باشد.

وي افزود: با برخي پژوهشگران دارويي كشور در زمينه توليد داروهاي صعب‌العلاج به ويژه داروهاي سرطاني قراردادهايي بسته‌ايم. تا ظرف مدت كوتاهي در آينده نزديك به توليد صنعتي برسند. هر دارويي كه در داخل كشور توليد مي‌شود قيمت تمام‌شده آن از 50 تا چند صددرصد كاهش مي‌يابد. همچنين برخي داروهاي توليد داخل 2 تا 3 برابر ارزان‌تر از نوع خارجي آنهاست.

وزير بهداشت يادآور شد: هر داروي كه بخواهد وارد كشور شود بايد ظرف مدت يك سال فناوري توليد آن در اختيار كشور قرار گيرد.

وي در خصوص زيرميزي‌ها نيز گفت: معاون درمان وزارت بهداشت برنامه واقعي كردن تعرفه‌ها را در نظر دارد و در اولويت‌هاي خود قرار داده است تا از پديده‌هاي خلافي همچون زير ميزي جلوگيري و در صورت ايجاد برخورد جدي كند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.85873s, 19q