متخصصان: کم آبي کودکان در گرما منجر به عفونت مي شود

۱۳۸۹/۰۴/۲۳ - ۱۵:۲۳ - کد خبر: 20068
متخصصان: کم آبي کودکان در گرما منجر به عفونت مي شود
به گزارش سلامت نيوز دکتر" ايرج خسرونيا " در گفت و گو با ايرنا به مردم توصيه کرد : به کودکان خود بطور مداوم آب آشاميدني بدهند تا کم آبي در آنان منجر به بيماري نشود.
وي با بيان اينکه گرمازدگي و مسموميت غذايي باعث افزايش مبتلايان به بيماريهاي روده اي، اسهال و استفراغ در کشور شده است ، افزود:گرماي هوا يکي از دلايل زودتر فاسد شدن غذا است و منجر به بروز مسموميت غذايي مي شود.
خسرونيا با اشاره به اينکه مصرف مايعات بسيار شيرين در درازمدت و مواجه با گرما مي تواند براي فرد بسيار خطرناک باشد ، به هموطنان توصيه کرد: تا حدامکان از محيط هاي گرم دور شوند و نوشيدن دوغ نيز مي تواند کمک بسيار خوبي براي جايگزيني آب از دست رفته بدن باشد.
خسرونيا گفت : با افزايش مسافرت ها در تابستان ، عدم دسترسي افراد به غذاهاي خانگي و همچنين آب آشاميدني سالم مي تواند مشکلاتي اعم از مسموميت غذايي را براي افراد به دنبال داشته باشد.
وي افزود:: عمدتا مسموميت با يک سري علايم گوارشي مانند تهوع، استفراغ، درد شکم و اسهال همراه است که خوردن غذاهاي مشکوک در رستوران ها مي تواند مسموميت غذايي را در پي داشته باشد.
رييس انجمن متخصصان داخلي کشور تصريح کرد:مسموميت غذايي مي تواند به دنبال مصرف مواد غذايي حاوي خامه مانند شيريني هاي خامه اي، خامه و همچنين غذاهاي آماده، سوسيس، کالباس و همبرگر ايجاد شود.
خسرونيا تاکيد کرد: مصرف آب و مواد غذايي سالم ترجيحا غذاي خانگي، مصرف ميوه هاي پوست دار، مصرف نکردن سالادهاي آماده و لبنيات و نخوردن غذاي رستوران مي تواند از عفونت و مسموميت جلوگيري کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.156s, 19q