فيلم و سريال با موضوع اعتياد با کمک مشاور علمي توليد شود

۱۳۸۹/۰۴/۲۳ - ۱۵:۲۸ - کد خبر: 20070
فيلم و سريال با موضوع اعتياد با کمک مشاور علمي توليد شود
به گزارش سلامت نيوز، دکتر شهرام خرازي ها  روز سه شنبه در همايش رسانه ، اعتياد و سلامت اجتماعي ، گفت ‌: برخي فيلمسازان و توليد کنندگان سريال هاکه در زمينه اعتياد و مواد مخدر توليدات تصويري دارند، بدون اينکه با يک مشاور علمي در زمينه اعتياد مشورت کنند اقدام به ساخت فليم هايي مي کنند که بيشتر جنبه بد آموزي براي جامعه دارد .
خرازي ها گفت: برخي سينما گران و سريال سازان پيام هايي که نظام سلامت براي اعتياد ارايه مي دهد را به علت اينکه مشاوره علمي صحيحي را اتخاذ نکرده اند ، تخريب مي کنند .
وي به يک فيلم توقيف شده سينما اشاره کرد که در زمان حاضر به رغم توقيف ، افراد زيادي از جامعه آن را به صورت خانگي تماشا کرده اند.
وي افزود ‌: در اين فيلم ، قهرمان داستان که يکي از ستاره هاي مطرح سينماي کشور نيز بشمار مي ايد ، به بيمارستاني مراجعه مي کند و مي خواهد از طربق شوک الکتريکي ، اعتياد خود را ترک کند .
وي ادامه داد ‌:‌ اين در حالي است که شوک الکتريکي جزو درمان اعتياد به شمار نمي ايد و فيلسماز نيز بدون مشورت علمي اين صحنه را ساخته است . اين در حالي است که معتاد با تماشاي اين فيلم به تصور اينکه شوک الکتريکي براي ترک اعتياد مناسب است به صرافت ترک با اين روش مي افتد .
خرازي ها در عين حال به برخي آثار از جمله فيلم گوزن ها، تيغ و ابريشم ، شبانه ،خونبازي و شليک نهايي به عنوان آثار خوب سينمايي در زمينه اعتياد اشاره کرد .
" پژمان پشمچي زاده" شهردار منطقه هفت تهران نيز در اين همايش به تنوع و تغيير الگوي مصرف مواد مخدر در کشور اشاره و بر انعطاف پذيري و تحرک بيشتر سياست هاي مقابله با آن تاکيد کرد .
پشمچي زاده گفت ‌: امروز ‌، مخاطب اعتياد فقط طبقه محروم جامعه نيست بلکه ساير طبقات نيز با آن مواجه اند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.62448s, 19q