قيمت پنج قلم داروي پرمصرف كشور كاهش يافت

۱۳۸۹/۰۴/۲۹ - ۱۵:۰۲ - کد خبر: 20089
قيمت پنج قلم داروي پرمصرف كشور كاهش يافت
دكتر شانه‌ساز در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: قيمت دارو مانند بسياري ديگر از كالاها هم كاهش دارد هم افزايش. طي ماه‌هاي گذشته پنج قلم داروي پر مصرف كشور شامل داروهاي زخم معده و چربي خون از كاهش قيمت عمده‌اي برخوردار شد.

وي ادامه داد: تغييرات قيمت ماده اوليه برخي برخي داروها به قدري زياد است كه توليد آن براي توليد‌كننده ارزش اقتصادي ندارد و كارخانه‌ها توليد آن را متوقف مي‌كنند. به اين ترتيب مجبور مي‌شويم كه آن داروها را با چندين برابر قيمت وارد كشور كنيم. در مورد چنين مواردي كه تعدادشان نيز زياد نيست در كميسيون قيمت‌گذاري دارو با حضور مراجع ذي صلاح تصميمات لازم گرفته مي‌شود.

شانه‌ساز با بيان اينكه برنامه‌اي كه به صورت جهشي، قيمت دارو ارزان يا گران شود نداريم، گفت: در مجموع قيمت‌گذاري داروها بر اساس نقطه ‌نظرات علمي و كارشناسي انجام مي‌شود.

وي در ادامه وضعيت يارانه‌ دارويي كشور را براي سال جاري مناسب ارزيابي كرد و گفت: براي امسال ذخيره دارويي مناسبي داريم و كمبود دارويي بسيار بسيار كم است.

شانه‌ساز به جلسات مستمر با توليد‌كنندگان و واردكنندگان دارو اشاره كرد و گفت: در اين جلسات كه هر فصل برگزار مي‌شود، تمام داروها قلم به قلم كنترل ‌شده و ميزان موجودي بازار، مواد اوليه و پيش‌بيني‌هاي لازم براي واردات بررسي مي‌شود تا كمبود دارويي نداشته باشيم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.83647s, 19q