سال 65 داراي بيشترين نرخ تولد و سال 79 كمترين تولد

۱۳۸۹/۰۵/۰۲ - ۱۱:۱۳ - کد خبر: 20099
سال 65 داراي بيشترين نرخ تولد و سال 79 كمترين تولد

دكتر محمد اسلامي رييس اداره جمعيت و تنظيم خانواده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با بيان اين خبر، گفت: ركورد بيشترين ميزان تولد با 2 ميليون و 256 هزار نوزاد متعلق به سال 65 و كمترين تولد نيز با يك ميليون و 95 هزار نوزاد متعلق به سال 79 است.

وي با اشاره به اين كه بررسي‌ها در سال 88 نشان داد در تمام استان‌هاي كشور رشد جمعيت مثبت بوده و در هيچ استاني مرگ و مير از مواليد پيشي نگرفته است، افزود: در سال 88 يك ميليون و 348 هزار تولد و در سال 87 يك ميليون و 300 هزار تولد ثبت شد كه نشان دهنده سير صعودي مواليد در كشور است.

اسلامي ادامه داد: به طور كل از سال 65 در كشور با كم شدن تدريجي تولدها مواجه هستيم و اين سير نزولي تا سال 82 ادامه داشت كه از اين سال به بعد با افزايش ميزان تولدها روبرو هستيم.

وي افزود: هم اكنون اختلاف چشمگيري بين دختر يا پسر بودن نوزادان وجود ندارد و تعداد آنها مساوي است.

به گزارش ايسنا، رييس اداره جمعيت و تنظيم خانواده با اعلام اينكه منابع دسترسي به آمار درخصوص ميزان تولد، مرگ، ازدواج و طلاق سازمان ثبت احوال و نتايج سرشماري‌هاي مركز آمار ايران مي‌باشد گفت: پيش از اين سرشماري‌ها هر 10 سال يكبار انجام مي‌شد كه پس از سرشماري سال 85 مقرر شد هر 5 سال يكبار سرشماري صورت گيرد و وزارت بهداشت در نظر دارد تا با همكاري مركز آمار ايران برخي سئوالاتي را كه مي‌تواند نتايج سرشماري درخصوص جمعيت، تولد و مرگ و ميرها را دقيق‌تر كند در پرسش‌نامه‌هاي سرشماري سال 90 بگنجاند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.0472s, 19q