وزير بهداشت دستور آزمايش PMS آب‌هاي معدني را صادر كرد

۱۳۸۹/۰۵/۰۳ - ۱۳:۴۳ - کد خبر: 20103
وزير بهداشت دستور آزمايش PMS آب‌هاي معدني را صادر كرد
به گزارش سلامت نيوز دكتر مرضيه وحيد دستجردي در حاشيه شصت و چهارمين اجلاس روساي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور و در جمع خبرنگاران با اشاره به اين كه نوبت سوم واكسيناسيون هپاتيت B از امروز آغاز و تا 15 روز ديگر ادامه دارد، توصيه كرد تا با توجه به اين كه امسال آخرين سال اجراي واكسيناسيون صفر تا 20 ساله‌هاست، آن دسته از افرادي كه در سال گذشته واكسينه نشده‌اند، امسال از اين فرصت استفاده كنند.

وي اعلام كرد: تاكنون حدود 90 درصد از افراد صفر تا 20 سال واكسن هپاتيت B را دريافت كرده‌اند.

وزير بهداشت با اشاره به توليد واكسن در داخل كشور خاطرنشان كرد: 10 نمونه از واكسن‌ها از جمله هپاتيت B و «ب س ژ» در كشور و در انستيتو پاستور توليد مي‌شود.

به گفته وي، واكسن‌هاي هپاتيت B كنوني مورد تاييد سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت است.

دستجردي در اين باره كه تعرفه‌هاي درماني كنوني پاسخگوي هزينه‌هاي بيمارستاني است به ايسنا گفت: علي‌رغم اين كه تعرفه‌هاي درماني بايد واقعي شود، اما متاسفانه در حال حاضر اين گونه نيست، لذا تلاش مي‌كنيم تا با كمك وزارت رفاه به سمت واقعي كردن تعرفه‌ها پيش رويم، بنابراين تا زماني كه تعرفه‌ها واقعي نشوند، پاسخگوي هزينه‌ها نخواهند بود.

وي در مورد پذيرش بيماران اورژانسي در بيمارستان‌ها نيز يادآور شد: اغلب بيماراني كه به بيمارستان‌ها مراجعه مي‌كنند، اورژانسي هستند كه بر اساس قانون بيمارستان‌ها مكلفند در زمان بستري هيچ هزينه‌اي از اين بيماران دريافت نكنند.

وزير بهداشت ادامه داد: در صورتي كه بيماران اورژانسي در اين زمينه با مشكل مواجه شدند، مي‌توانند موضوع را به روابط عمومي يا معاونت بهداشت و درمان وزارت بهداشت اطلاع دهند.

وي با اشاره به اجراي طرح «پزشك خانواده‌ شهري» در سه استان سيستان و بلوچستان، خوزستان و چهارمحال و بختياري نيز بيان كرد: ظرف يك سال اين سه استان بايد تحت پوشش نظام ارجاع قرار گيرند و سپس اين طرح به ساير استان‌ها ارجاع داده شود.

وحيد دستجردي خاطرنشان كرد: مطمئنيم با تلاش وزارت رفاه و سازمان تامين اجتماعي، مشكل بدهي بيمه‌ها به بيمارستان‌ها به بهترين نحوه ممكن رفع خواهد شد.

به گزارش ايسنا،‌ صادق محصولي ـ وزير رفاه ـ نيز در جمع خبرنگاران ضمن يادآوري پرداخت 25 ميليارد ريال براي اجراي طرح پزشك خانواده در شهرهاي 3 استان سيستان و بلوچستان، خوزستان و چهارمحال و بختياري گفت: 25 ميليارد ريال توسط سازمان بيمه‌ خدمات درماني به حساب استان‌هاي مربوطه كه به صورت پايلوت طرح پزشك خانواده را اجرا خواهند كرد، واريز كرده‌ايم.

وي افزود: پزشك خانواده و نظام ارجاع يكي از محوري‌ترين مباحث در بحث سلامت جامعه است و در اين راستا با همكاري خوبي كه با وزارت بهداشت و درمان صورت گرفت، تفاهم‌نامه‌ لازم براي پياده كردن طرح پزشك خانواده در 3 استان به صورت پايلوت نهايي شد و درصدد اجراي آن هستيم.

وي گفت: وزارت رفاه آمادگي لازم براي اجراي طرح پزشك خانواده در شهرها را دارد و هيچ مشكلي از نظر پياده شدن اين سيستم در جامعه وجود ندارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.79092s, 19q