نفوذ امواج تلفن همراه در كودكان دو برابر بزرگسالان

۱۳۸۹/۰۵/۱۷ - ۱۶:۱۵ - کد خبر: 20148
نفوذ امواج تلفن همراه در كودكان دو برابر بزرگسالان
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا «سيدحسن سيد موسوي» در همايش «تاثير امواج ناشي از گوشي تلفن همراه و سايت BTS» در اصفهان افزود: اين ميزان نفوذ براي كودكان كمتر از پنج سال نيز به بيش از سه برابر مي‌رسد.
وي با اشاره به اينكه كودكان به دليل سيستم عصبي در حال رشد خود و جذب انرژي بيشتر نبايد زياد از تلفن همراه استفاده كنند، اظهارداشت:استفاده ازسرويس پيام كوتاه يا «هندزفري» براي كودكان در اين موارد توصيه مي‌شود.
اين كارشناس بابيان اينكه براي بررسي ميزان خطرات احتمالي ناشي ازامواج گوشي تلفن همراه يا سايت‌هاي BTS بايد به دو پارامتر توجه كرد،افزود:يكي از اين دو پارامتر«نرخ جذب ويژه» است كه اين پارامتر براي گوشي تلفن همراه تعريف شده است.
سيد موسوي ادامه داد: حداكثر نرخ جذب ويژه براي گوشي تلفن همراه دو وات بر كيلوگرم تعريف شده است لذا اين پارامتر براي گوشي‌هاي خريداري شده بايد كمتر از دو باشد.
به گفته وي،اين استاندارد توسط گمرك ايران هنگام واردات گوشي تلفن همراه بررسي مي‌شود، هرچند بايد توجه كردكه بسياري از گوشي‌هاي تلفن همراه موجود در بازار قاچاق هستند و لازم است كه مردم هنگام خريد، اين پارامتر را كنترل كنند.
وي پارامتر دوم را «چگالي توان تشعشعي» معرفي كرد و گفت: اين پارامتر براي آنتن‌هاي BTS تعريف شده و بر اساس آن توان جذب شده ناشي از تابش سايت BTS با دور شدن از سايت تا فاصله 50 متري افزايش مي‌يابد و بعد از آن شروع به كاهش مي‌كند.مدير بخش پژوهش شركت ارتباطات سيار گفت: مهم‌ترين نتايج تحقيقات علمي درباره تلفن همراه گوياي آن است كه ميزان تشعشعات ميدان‌هاي فركانس راديويي تاثيري بر آغاز يا رشد تومور سرطاني، طول عمر انسان، سيستم ايمني، قلب و خون ندارد.
سيدموسوي افزود: احتمال خطر براي انسان از محل امواج الكترومغناطيسي زماني به وجود مي‌آيد كه با استفاده طولاني مدت از وسايل الكترونيكي همراه باشد.
همايش تاثير امواج ناشي از گوشي تلفن همراه و سايت‌هاي BTS به همت انجمن مهندسين برق و الكترونيك شاخه اصفهان و شركت مخابرات استان اصفهان برگزار شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.72388s, 19q