براي درمان موخوره از داروهاي شيميايي استفاده نكنيد

۱۳۸۹/۰۵/۱۹ - ۱۳:۴۳ - کد خبر: 20157
براي درمان موخوره از داروهاي شيميايي استفاده نكنيد

دكتر محمد علي نيلفروش زاده در گفت وگو با ايسنا، ضمن بيان مطلب فوق گفت: موخوره دو يا چند شاخه شدن انتهاي موها است كه بسيار شايع است و بيشتر در زناني كه موهاي بلند دارند، ايجاد مي‌شود. همچنين موخوره نوعي شكستگي ساقه مو است كه در اثر دستكاري زياد موها ايجاد مي‌شود.

دكتر نيلفروش زاده افزود: از علل مهم موخوره برس يا شانه كشيدن شديد و محكم موهايي است كه در هم فرو رفته‌اند كه حتما بايد از اين كار اجتناب كرد. به علاوه موخوره زماني كه ايجاد مي‌شود چاره‌اي براي ترميم آن وجود ندارد و نوك موها كه چند رشته شده است را نمي‌توان بهم چسباند.

وي يادآور شد: هر چند برخي حالت دهنده‌هاي حاوي پروتئين‌هاي هيدروليزه ممكن است به طور موقت تا حدودي آن را ترميم كند اما پس از گذشت چند ساعت و يا بعد از شستن موها، اثر آنها از بين مي‌رود. بنابراين تنها راه درمان موخوره آن است كه موها را از بالاي قسمتي كه دچار موخوره شده‌اند، كوتاه كرد كه اين كار باعث مي‌شود شكاف ايجاده شده در نوك مو به سمت ريشه مو حركت نكند و از بدتر شدن وضعيت پيشگيري كند. از طرفي ديگر، بلند بودن موها در ايجاد موخوره نقش دارد بنابراين افرادي كه زياد دچار موخوره مي‌شوند، بهتر است موهاي خود را به طور مرتب كوتاه كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
پریسا
با عرض سلام یك سوال از خدمتتان دارم من مدت 8 سال قرص سیپروترون برای درمان پر مویی و ریزش موی سرم خوردم چون مشكل هورمونی داشتم بعد از 8 سال داروم رو دكترم عوض كرد و اینبار اسپیرولاكتون 100 میلی و فینستراید 5 میلی واسه پر مویی و ریزش مو واسم تجویز كردن كه بعد از یك سال بخاطر مشكلاتی كه واسم بوجود آورده بود مجبور شدم اون داروها رو قطع كنم و دوباره سیپروترون استفاده میكنم الان دو ماه میشه البته 2 ماه فاطله افناد بین قطع كردن اسپیرئلاكتون با سیپروترون و در این دوماه صورتم پر جوش شد و پریودیم هم تا 7 رزو عقب وجلو شد سوالی كه از خدمتتون دارم اینه كه من تا كی باید این قرص رو ادامه بدم چون شنیدم كه مصرف داروهای هورمونی سبب سرطان میشه درضمن اگه قطعشم كنم دچار ریزش موی شدید و موی زاید میشم لطفا منو راهنمایی كنید .متشكرم .
0.41804s, 21q