اميدهاي جديد براي درمان سرطان‌ پوست

۱۳۸۹/۰۵/۳۰ - ۱۶:۳۲ - کد خبر: 20200
اميدهاي جديد براي درمان سرطان‌ پوست

سلامت نیوز: محققان فرانسوي مي‌گويند نوعي مولکول که در پيشرفت سرطان پوست دخيل است مي‌تواند در آزمايش‌هاي تشخيص بيماري‌ و پيشگيري از آن به عنوان نوعي درمان جديد به کار گرفته شود.

به گزارش خبرگزاري فرانسه به دليل افزايش ميزان ابتلا به سرطان پوست در سراسر جهان اکثر متخصصان توصيه مي‌کنند خود را از اشعه‌هاي مضر آفتاب دور نگه داريم.
ملانوم‌هاي پوستي عامل 4 درصد از سرطان پوست و 80 درصد مرگ‌هاي وابسته به سرطان پوست است زيرا خيلي سريع به مراحل حاد مي‌رسند. گروهي از محققان موسسه فرانسوي Curie-Inesrm موفق به شناسايي نوعي مکانيسم مولکولي شده‌اند که مي‌تواند جلوي پيشرفت سرطان پوست را بگيرد.
طبق مشروح اين تحقيق‌ها که در مجله National Cancer Institute به چاپ رسيده است وقتي فردي در معرض اشعه‌هاي ماوراي‌بنفش خورشيد قرار مي‌گيرد سلول‌‌هاي پوستي تلاش مي‌کنند آسيب‌هاي وارده را جبران کنند اما وقتي مواجهه با اشعه‌ها زياد و به طور مرتب باشد پوست قادر به بهبود آسيب‌هاي وارده نبوده و آسيب‌هاي وارده به DNA زمينه را براي ابتلا به سرطان پوست فراهم مي‌آورد. محققان متوجه شده‌اند نوعي پروتئين که عامل نسخه‌برداري (GLI2) در روند پيشرفت ملانوم است نقشي اساسي در اين ميان بازي مي‌کند.
آزمايش‌هاي انجام شده روي موش‌ها نشان دادGLI2 به طور مستقيم در از بين رفتن سنتز مولکولي نقش داشته و پروتئين GLI2 زمينه را براي هجوم سلول‌هاي بدخيم سرطاني فراهم مي‌آورد هر چه تومورها تهاجمي و وخيم‌تر شوند ميزان اين پروتئين افزايش مي‌يابد. استفاده از پروتئين GLI2 به عنوان نشانگان پيشرفت بيماري مي‌تواند در درمان‌ها مورد استفاده قرار بگيرد. در سال 2010، 8255 مورد جديد سرطان‌ پوست در فرانسه گزارش شده که 53 درصد افراد مبتلا را خانم‌ها تشکيل مي‌دادند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.34438s, 19q