يائسگي زودرس احتمال ابتلا به بيماري‌هاي قلبي را افزايش مي‌دهد

۱۳۸۹/۰۶/۰۱ - ۱۲:۵۸ - کد خبر: 20215
يائسگي زودرس احتمال ابتلا به بيماري‌هاي قلبي را افزايش مي‌دهد

سامت نیوز:در حالي که ميانگين سن ورود به يائسگي براي زنان 51 سال است، بنابراين يائسگي در اوايل دهه چهارم زندگي غيرمعمول است. همچنين با توجه به اين که بسياري باور دارند اين اتفاق ناخوشايند است از سوي ديگر، مشخص شده است که مي‌تواند خطر بيماري‌هاي قلبي عروقي و سکته را افزايش دهد.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) واحد علوم پزشکي ايران، يک مطالعه جديد نشان داد: زناني که قبل از سن 46 سالگي يائسه مي‌شوند، دو برابر بيشتر از سايرين احتمال خطر حملات قلبي، سکته و بيماري‌هاي قلبي و عروقي را دارا هستند.

بر اين اساس، مطالعه روي دو هزار و 500 زن 45 تا 48 ساله مشخص کرد: افرادي که دچار يائسگي زودرس مي‌شوند تا سن 55 سال بسته به روش درماني هورموني مي‌توانند شرايط بهتري را به دست آورند اما بعد از اين سن، تقريبا 6 درصد از زنان به بعضي از مشکلات قلبي دچار مي‌شوند.

به هر حال محققان اعلام کردند: در حالي که يافته‌ها نشان مي‌دهند، تغييرات سني در يائسگي مي‌تواند در بروز خطرات بيماري‌هاي قلبي و عروقي و سکته‌ها موثر باشد اما به طور کامل نمي‌توان نتيجه‌گيري کرد که يائسگي زودرس موجب بيماري‌هاي قلبي در آينده مي‌شود.

طبق اين گزارش، از هر 4 زن يک نفر به بيماري‌هاي قلبي و عروقي مبتلا هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.42798s, 18q