يك متخصص بيماري‌هاي گوش و حلق و بيني:

خود درماني التهاب گوش مياني باعث تداوم اين عارضه مي‌شود

۱۳۸۹/۰۶/۰۱ - ۱۵:۲۳ - کد خبر: 20218
خود درماني التهاب گوش مياني باعث تداوم اين عارضه مي‌شود

سلامت نیوز:يك متخصص بيماري‌هاي گوش و حلق و بيني توصيه كرد: بيماران مبتلا به التهاب گوش مياني از مصرف خودسرانه قطره‌هاي گوش خودداري کنند.

دکتر فرشته قائني متخصص بيماري‌هاي گوش و حلق و بيني در گفت وگو با (ايسنا) گفت: خود درماني در بيماران مبتلا به التهابات گوش مي‌تواند باعث ايجاد عوارض ناگواري ‌شده و به تراوش مايع در گوش مياني منجر و موجب تداوم اين عارضه شود.

وي گفت: داروي مبتلايان گوش و حلق و بيني بايد توسط متخصص تجويز شود. علاوه بر آن لازم است از مصرف داروهاي متعدد و داراي آثار يکسان اجتناب شود. به عنوان نمونه داروهاي حاوي آنتي هيستامين خواب آور هستند و اثرات داروهاي آرام بخش ضد افسردگي را تشديد مي‌کنند.

دکتر قائني خاطرنشان كرد: مصرف دارويي مانند بتاسرک با دوز 8 ميلي گرم سه بار در روز براي درمان منير بيماري گوش داخلي که با سرگيجه و کم شنوايي و وزوز گوش همراه است، موثر نيست. امروزه به شرکت‌هاي سازنده اين دارو توصيه مي‌شود که دوز آن را در فرآورده‌هاي قرصي افزايش دهند.

وي در پايان تاکيد کرد: در صورت سوراخ بودن پرده صماخ بايد از مصرف خودسرانه قطره گوش که اثرات مسموميت گوشي ايجاد مي‌کند، خودداري کرد. علاوه بر آن از قطره‌هاي بيني مانند نفازولين، بي‌دليل و مستمر نبايد استفاده کرد، چون به هم خوردن فيزيولوژي بيني و وابستگي اين عضو به قطره را باعث مي‌شود.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
ایمان
با سلام.حدود 2 سالو نیم هست با دستگاهی کار میکنم که صدای بسیار زیادی داره.به تدریج هر دو گوش ضعیف شد.یکی از گوش هام شنواییش از بین رفته.صدای خیلی ضعیفی میشنوم.داخل گوش هم در حال سوت زدنه.به متخصص مراجعه کردم.بتاسرک تجویز کرده.اهواز هستم.نمیتونم به دکترهای اینجا دل خوش کنم.حاضرم هرچی دارم بدم تا شنواییم برگرده.عاجزانه خواهش میکنم اگر فوق متخصص خوب در تهران هست معرفی کنید.مرسی.
میلاد
با سلام : من گوشم هوا داره وقتی صحبت می کنم صدایم احساس می کنم پخش می شود دارم روانی می شم باید چکار کنم؟ احساس می کنم گوشم از هوا پر شده باعث خستگی ذهنی شده ام مرا یاری کنید
محبوبه تفقدی
با سلام. از شما عاجزانه تقاضا دارم به سوال اینجانب پاسخ دهید.من حدود سه ماه پیش بدون هیچ سابقه قبلی بعد از بلند شدن از خواب متوجه شدم دچار سرگیجه بسیار شدیدی شدم به طوری که نصف روز را احساسا میکرم در چرخ و فلک نشسته ام بعد از ان روز شرگیجه خیلی خفیف دارم و تقریبا هفته ای 1 مرتبه یا بیشتر دچار سرگیجه شدید می شوم اما وزوز گوش ندارم با پیگیری از متخصص فرمودند اختلال گوش میانی است و قرص سینازین را تجویز کردند با اتمام قرص ها مجدادا دچار سرگیجه شدم و با عوض کردن پزشک خود قرص بتاسرک را دادند که بدتر از قبل شما از این تعویض دکتر خسته شده ام به دلیل اینکه در شهرستان زندگی میکنم آیا امکان دارد به صورت تلفنی از شما ویزیت بگیرم؟ و برای بهتر شدم لطفا راهکاری ارائه دهید . ممنون
مجتبي صفايي
پدرم بتاسرك روزي 3بارمصرف ميكند ايااين مقداركافيست جهت سنگيني و وزوز گوشت؟
5.37423s, 22q