آغاز اجراي پزشك خانواده شهري، بلافاصله پس از ماه مبارك رمضان

۱۳۸۹/۰۶/۰۲ - ۱۲:۲۲ - کد خبر: 20222
آغاز اجراي پزشك خانواده شهري، بلافاصله پس از ماه مبارك رمضان

به گزارش سلامت نیوز، دكتر داود مقيمي در گفت‌وگو باايسنا، با اشاره به جلسات برگزار شده با هيات رييسه دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سه استان سيستان و بلوچستان، خوزستان و چهارمحال و بختياري به منظور هماهنگي و انجام اقدامات لازم در جهت اجراي پزشك خانواده شهري، گفت: دستورالعمل مربوط به اجراي برنامه پزشك خانواده در شهرهاي منتخب اين استان‌ها نهايي شده و به زودي به دانشگاه‌هاي علوم پزشكي مربوطه ارسال مي‌شود.

وي از ارسال نامه‌اي از سوي سازمان‌هاي بيمه‌گر به سازمان‌هاي بيمه در سه استان مذكور به منظور هماهنگي و همكاري براي اجراي طرح پزشك خانواده شهري خبر داد و گفت: همچنين طي يكي - دو روز آينده اعتباراتي از سوي وزارت بهداشت به منظور بهبود استانداردها، تكميل تجهيزات و تعميرات احتمالي مراكز بهداشتي شهرهاي منتخب اجراي برنامه پزشك خانواده به دانشگاه‌هاي مربوطه ارسال مي‌شود.

مديرگروه ساختارسطح اول وزارت بهداشت ادامه داد: پس از ماه مبارك رمضان، وزير بهداشت همراه تيمي از وزارتخانه به منظور بررسي پيشرفت اقدامات مربوط به اجراي طرح پزشك خانواده در شهرها از سه دانشگاه علوم پزشكي مربوطه بازديد به عمل آورده و از نزديك در جريان امور قرار مي‌گيرند.

وي با بيان اين كه در فاز نخست اجراي طرح پزشك خانواده در شهرها، پانصد و 14 هزار نفر تحت پوشش قرار مي‌گيرند، افزود: بر اين اساس 17 شهر بين 20 تا 50 هزار نفر از سه استان سيستان و بلوچستان، خوزستان و چهارمحال و بختياري براي اجراي طرح پزشك خانواده شهري انتخاب شده‌اند. همچنين مقرر شده به دنبال استقرار كامل تيم سلامت، اطلاع رساني به عموم مردم صورت گرفته و مردم با مراجعه به مراكز بهداشتي درماني، پزشك خانواده خود را انتخاب كرده و انجام ويزيت پايه آغاز شود.

به گفته مديرگروه ساختارسطح اول وزارت بهداشت، در طرح پزشك خانواده شهري براي هر 10 هزار نفر چهار پزشك، دو پرستار، دو ماما، سه نفر بهداشت خانواده، يك نفر بهداشت محيط، يك روانشناس باليني، يك كارشناس تغذيه و ... تيم سلامت را تشكيل مي‌دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.87538s, 19q