معاون غذا وداروي وزارت بهداشت:

گران شدن داروهاي سرطاني را تاييد نمي‌كنم

۱۳۸۹/۰۶/۰۲ - ۱۴:۰۸ - کد خبر: 20228
گران شدن داروهاي سرطاني را تاييد نمي‌كنم

سلامت نیوز:معاون غذا و داروي وزارت بهداشت در رابطه با برخي مباحث مطرح شده مبني بر گران شدن داروهاي سرطاني و برخي داروهاي بيماران خاص گفت: يارانه داروهاي سرطاني و بيماران خاص برقرار است و گران شدن اين داروها را تاييد نمي‌كنم.

به گزارش ايسنا، دكتر احمد شيباني در حاشيه مراسم روز پزشك گفت: داروهاي بيماران خاص كه مشابه توليد داخل نيز دارند، يارانه‌هايشان قطع نشده بلكه يكسان شده است.

وي در رابطه با اظهارات مطرح شده مبني بر قطع يارانه داروي آوونكس براي بيماران MS به ايسنا گفت: داروي سينووكس مورد استفاده بيماران MS در داخل توليد مي‌شود كه از نظر كمي و كيفي پاسخگوي نياز كشور است. متخصصان مربوطه نيز اين امر را تاييد مي‌كنند اما به منظور رفاه حال بيماران واردات داروي خارجي اين بيماران (آوونكس) قطع نشده اما براي حمايت از توليد داخل يارانه داروي داخلي و خارجي اين بيماران يكسان شده است.

معاون غذا و داروي وزارت بهداشت در رابطه با حق فني داروخانه‌ها نيز به ايسنا گفت: بر اساس قانون سازمان نظام پزشكي، دريافت حق فني در داروخانه‌هاي بخش خصوصي قانوني است.

وي همچنين در رابطه با بدهي بيمه‌ها به داروخانه‌ها نيز گفت: بدهي بيمه‌ها به داروخانه‌ها از رقم بالايي برخوردار است بايد مسئولان بيمه اين مشكل را برطرف كنند. ما نيز به طور مرتب اين موضوع را پيگيري مي‌كنيم، ادامه اين روند مشكلاتي را در تامين و تدارك دارو ايجاد و گردش مالي و اقتصادي دارو را متزلزل مي‌كند.

معاون غذا و داروي وزارت بهداشت در پايان در رابطه با چگونگي كنترل انجام شده بر روي برنج‌هاي وارداتي نيز گفت: كنترل كيفي برنج‌هاي وارداتي طبق روال گذشته برقرار است و در مبادي ورودي نمونه برداري و آزمايش‌هاي لازم از اين برنج‌ها به عمل مي‌آيد.

انتهاي پيام

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.28792s, 19q