معاون توسعه وزيربهداشت:

استخدام23هزار پرستارمنتظر مجوزهاي استخدامي است

۱۳۸۹/۰۶/۰۳ - ۱۲:۲۴ - کد خبر: 20233
استخدام23هزار پرستارمنتظر مجوزهاي استخدامي است
سلامت نیوز:معاون توسعه مديريت و منابع وزارت بهداشت با اظهار بي‌اطلاعي از مخالفت كميسيون تلفيق مجلس با استخدام 23 هزار پرستار براي اجراي قانون «ارتقاي بهره‌وري نيروهاي باليني نظام سلامت» گفت: اين قانون توسط مجلس تصويب و به دولت ابلاغ شده و طبيعتا دولت موظف به اجراست.

دكتر عباس حسني در گفت‌وگو با ايسنا، در رابطه با مباحث مطرح شده مبني بر «رد استخدام 23 هزار پرستار از سوي كميسيون تلفيق مجلس»، گفت: قانون «ارتقاي بهره‌وري نيروهاي باليني نظام سلامت» مصوب مجلس شوراي اسلامي در سال گذشته است. اين كه استخدام نيروهاي لازم در اين زمينه مجددا نياز به مجوز مجلس داشته باشد اطلاعي‌ ندارم، چرا كه مجلس اين قانون را تصويب و تاييد كرده و قاعدتا بايد مجوزهاي ديگر براي اجراي آن هم از طرف دولت صادر شود.

وي با بيان اين كه به دنبال تصويب قانون «ارتقاي بهره‌وري» از سوي مجلس، وزارت بهداشت نيز جمع‌ بندي‌هاي لازم را انجام داده است، افزود: به محض آن كه مجوزهاي استخدامي براي اجراي اين قانون به دست ما برسد و تامين اعتبار لازم صورت گيرد، قطعا براي عملياتي شدن اين قانون اقدام خواهيم كرد.

حسني با بيان اين كه ارايه مجوزهاي استخدامي براي اجراي قانون «ارتقاي بهره‌وري» از طريق معاونت توسعه سرمايه انساني رياست جمهوري و تامين اعتبار آن هم بايد از طريق معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري صورت گيرد، ادامه داد: بحث استخدام پرستاران و تامين اعتبار لازم در حال بررسي در دو معاونت سرمايه انساني و نظارت و راهبردي رياست جمهوري است و خوشبختانه اقدامات خوبي در اين زمينه انجام شده و اميدواريم به زودي به وزارت بهداشت ابلاغ شود.

وي در پاسخ به سوال ايسنا مبني بر احتمال استفاده از نيروهاي پرستاري شركتي در اجراي قانون ارتقا بهره‌وري، گفت: وزارت بهداشت موظف شده كه به صورت مستقيم با نيروها قرارداد منعقد كند نه با شركت‌ها.

حسني با اشاره به نظرسنجي انجام شده از بيش از يكهزار پرستار در تهران و برخي استان‌هاي ديگر، گفت: بر اساس نظرسنجي انجام شده، بيش از 90 درصد پرستاران با پرداخت اضافه كار موافق نيستند، چرا كه كار پرستاري كار سختي است. به همين دليل پرستاران ترجيح مي‌دهند كاهش ساعت كار داشته باشند نه پرداخت اضافه كار. اما شايد پرداخت اضافه كار به پرستاران نسبت به كاهش ساعت كار آنها بيشتر محتمل باشد.

معاون توسعه مديريت و منابع وزارت بهداشت در پايان به ايسنا گفت: وزارت بهداشت به جز 23 هزار پرستار به 24 هزار نيرو نيز براي مراكز تازه تاسيس در دولت نهم و دهم نياز دارد. اين موارد، استان به استان استخراج و تحويل معاونت نيروي انساني رياست جمهوري شده است و به محض وصول مجوز، استخدام آنها هم در دستور كار قرار مي‌گيرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.23884s, 18q