رييس اداره ايدز:

برنامه سوم كشوري مبارزه با ايدز بزودي به هيأت دولت مي‌رود

۱۳۸۹/۰۶/۰۳ - ۱۴:۰۳ - کد خبر: 20236
برنامه سوم كشوري مبارزه با ايدز بزودي به هيأت دولت مي‌رود
سلامت نیوز:برنامه سوم كشوري مبارزه با ايدز كه بازه زماني 89 تا 94 را در بر مي‌گيرد، تدوين شده و به زودي براي تصويب و اجرا تقديم هيأت دولت مي‌شود. 
دكتر عباس صداقت رييس اداره ايدز در گفتگو با پايگاه خبري و اطلاع رساني وب‌دا با اعلام اين خبر گفت: سال گذشته تحليل وضعيت HIV  در كشور انجام شد و براساس نتايج آن برنامه سوم كشوري مبارزه با اين بيماري به كمك سازمان‌هاي شريك در كنترل اين بيماري مانند صدا و سيما، آموزش و پرورش، سازمان بهزيستي و ديگر سازمانها و دستگاه‌هاي ذيربط تدوين شده و بزودي براي تصويب و اجرا به هيأت دولت مي‌رود.
وي افزود: اجزاء برنامه سوم ايدز، پايش و ارزيابي و بودجه‌ريزي كامل شده و با طرح مسأله در حضور وزير بهداشت و تكميل برنامه، با نظرات ايشان تقديم هيأت دولت خواهد شد.
صداقت تأكيد بر پيشگيري، آموزش و اطلاع‌رساني عمومي، كنترل بيماري‌هاي آميزشي، آموزش مقابله با رفتارهاي پرخطر مانند مصرف مواد روانگردان، درمان و تحويل داروهاي اساسي به بيماران، نظام مراقبت از بيماري، توجه به زنان، تقويت پژوهش‌هاي كاربردي در زمينه ايدز و حمايت اجتماعي بيماران را اهم محورهاي برنامه سوم كشوري مبارزه با ايدز اعلام كرد.
گفتني است در تدوين برنامه سوم كشوري مبارزه با ايدز، سازمان‌ها و ارگان‌هايي نظير آموزش و پرورش، صدا و سيما، بهزيستي، ستاد مبارزه با مواد مخدر، سازمان زندان‌ها و اقدامات تأميني و ساير ارگان‌هاي ذيربط با وزارت بهداشت همكاري داشته‌اند.
لازم به ذكر است برنامه اول كشوري مبارزه با ايدز از سال 81 تا 86 به مدت 5 سال و برنامه دوم نيز از سال 86 تا 89 به مدت سه سال و همسو با برنامه چهارم توسعه اجرايي شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.61032s, 18q