روزه داران ديابتي قند خون خود را کنترل کنند

۱۳۸۹/۰۶/۰۴ - ۱۳:۵۱ - کد خبر: 20242
روزه داران ديابتي قند خون خود را کنترل کنند
سلامت نیوز:بايد در افراد ديابتي که روزه مي گيرند، پايش منظم قند خون قبل از افطار، 2 ساعت پس از افطار و هنگام سحر در افراد ديابتي ضرورت دارد.

دکتر سيد محسن خوش نيت فوق تخصص غدد و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران در گفت و گو با ايسنا- واحد علوم پزشکي ايران با اشاره به فوايد روزه داري و اثرات آرام بخشي روزه بر سيستم رواني گفت: هنگام روزه داري، فعاليت سيستم عصبي خودکار بدن کاهش يافته و بدن در وضعيت بهتري کار مي کند.

وي با تاکيد بر اهميت ارزيابي عمومي وزن و قند خون در افراد ديابتي اظهار داشت: در روزه داران ديابتي بعد از افطار مواد قندي يکباره وارد بدن شده و قند خون افزايش مي يابد.

دکتر خوش نيت در ادامه تصريح کرد: پايش منظم قند خون قبل از افطار، 2 ساعت پس از افطار و هنگام سحر در افراد ديابتي ضرورت دارد، در صورتي که قند خون افزايش يابد، بايستي حجم غذا 20 درصد کاهش يابد.

وي در ادامه به بيماران توصيه نمود: براي حفظ تعادل قند خون 30 تا 60 دقيقه پس از افطار پياده روي کنند.

دکتر خوش نيت بهترين راهکار کنترل قند خون را ثبت مقدار و نوع غذاهايي را که بيمار در طي روز مي خورد و همچنين کنترل قند خون با دستگاه اندازه گيري قند خون در منزل عنوان نمود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
بنام خدا اینجانب 48 ساله مذکر متاهل از ناراحتی فشار خون در حد 13/8.5 و قند 114 رنج می برم لطفا راهنماییم کنید
الف - ن
56 سال هست 4 سال پروستات خوشخیم دارم وقرص هایی مثل پروزسسین ، ترورسین فیناستراید ، تامسولوسین مصرف کردم ولی پستاتم از 4.1 به 5.6 رسیده وهرروز بزگتر می شود لطفار راهنماییم کنید با چند دکتر متخصص در ارتباط هستم ولی نتیچه نگرفته ام
1.59952s, 20q