«اوريون» شايعترين علت ناشنوايي يکطرفه اکتسابي کودکان

۱۳۸۹/۰۶/۰۶ - ۱۱:۴۳ - کد خبر: 20243
«اوريون» شايعترين علت ناشنوايي يکطرفه اکتسابي کودکان
سلامت نیوز:کاهش يا قطع ناگهاني شنوايي مي تواند به علل مختلفي باشد البته تعريف قابل قبول اين حالت، کاهش شنوايي 30 دسي بل يا بيشتر در طول 12 ساعت مي باشد که يکي از دلايل اين کاهش شنوايي در کودکان مي تواند بيماري اوريون باشد.

دکتر ابراهيم رزم پا متخصص گوش، حلق و بيني در گفت و گو با خبرنگار ايسنا- واحد علوم پزشکي ايران ضمن بيان مطلب فوق گفت: مشخصه بيماري ، کاهش شنوايي در تمام فرکانس‌هاي شنيداري مي باشد و معمولا بيمار هنگام صحبت با تلفن متوجه آن مي شود و گاه بيمار صداهاي پوپ مانندي مي شنود و حتي برخي مواقع با اين صدا از خواب بيدار مي شود.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران تصريح کرد: يکي از دلايل کاهش شنوايي مي تواند بيماري اوريون باشد به اين صورت که اوريون مي تواند با درگيري حلزون گوش باعث شديدترين کاهش شنوايي به خصوص کاهش شنوايي يک طرفه در کودکان شود .

به گفته وي، اوريون شايع ترين علت ناشنوايي يک طرفه اکتسابي در کودکان است البته اغلب اين بيماران در معرض شرايط پراسترس نيز قرار داشته اند.

اين متخصص گوش، حلق و بيني در ادامه تغييرات محيطي (مانند اعمال جراحي ، استرس و مسافرت)، بيماري ويروسي، اختلالات ايمونولوژيک را از ديگر علل کاهش شنوايي دانست و افزود: حدود دو سوم بيماران مبتلا به ناشنوايي عصبي ممکن است بدون درمان مشخص کاملا بهبود يابند و تجويز دارو در ديگر بيماران هم از جمله راه هاي درماني محسوب مي شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
حشمت الله شهباز
جناب دکتر باسلام بنده داری پسری شش ساله دارم در سنجش مشخص شد که دارای شنوایی یک طرفه است بعداز دو شنوایی سنجی و گرفتن نوار گوش مشخص شد که گوش راست کاملا نمی شنود و گوش چپ کاملا سالم است با توجه به اینکه واکسن او را کامل زده ام

وبیشترین نظریه براین باور است که مشکل فرزند این جانب مادر زادی میباشد درصورتی که پرده گوش کاملا سالم بوده و هیچ گونه بیماری دیگر دیده نشده ودرحدود 3سال پیش یک سری الایم درد گوش راست نیز داشته که داروی سرما خردگی مصرف نموده
ایا راهی برای درمان وجود دارد با کمال تشکر
golnaz
با سلام وخسته نباشید دختری شش ساله دارم در سنجش مشخص شد که دارای شنوایی یک طرفه است بعداز دو شنوایی سنجی و گرفتن نوار گوش مشخص شد که گوش راست کاملا نمی شنود و گوش چپ کاملا سالم است با توجه به اینکه واکسن او را کامل زده ام چگو نه ممکن است اوریون گرفته باشد ؟ ایا میتوانم واکسن شش سالگی اورا بزنم ؟ می ترسم تازه بر اثر واکسن گوش چپش نیز اسیب ببیند؟ سوال دیگر اینکه ایا را ه درمانی وجود دارد؟ ایا با گوش راست هم میتواند بشنود؟
نیما
آیا درمان داره؟
3.47074s, 21q