افتتاح نخستين مركز تخصصي مراقبت‌هاي دارويي بيماران قلب و عروق در تهران

۱۳۸۹/۰۶/۰۶ - ۱۱:۴۵ - کد خبر: 20244
افتتاح نخستين مركز تخصصي مراقبت‌هاي دارويي بيماران قلب و عروق در تهران
سلامت نیوز:11مركز تخصصي و فوق‌تخصصي قلب و عروق از جمله مركز تصويربرداري تخصصي و مركز خدمات و مراقبت‌هاي دارويي اين بيماران صبح امروز با حضور وزير بهداشت در بيمارستان فوق تخصصي و آموزشي قلب شهيد رجايي تهران به بهره‌برداري رسيد.

به گزارش فارس، در مراسم افتتاح اين مراكز كه صبح امروز با حضور تعدادي از نمايندگان مجلس و معاونان وزير بهداشت برگزار شد. ساختمان‌ اسكان پزشكان مركز قلب و عروق مركز شهيد رجايي شامل 49 واحد مسكوني پراي پزشكان متأهل، مركز تصويربرداري تخصصي قلب و عروق، مركز خدمات و مراقبت‌‌هاي دارويي، مركز گسترش درمانگاه‌هاي تخصصي و فوق‌تخصصي، كتابخانه ديجيتال و مركز برگزاري امتحانات و پژوهشكده قلب و عروق ايران مورد بهره‌برداري قرار گرفت.

مرضيه وحيد دستجردي وزير بهداشت، به تعدادي از نمايندگان مجلس و معاونان اين وزارتخانه از بخش‌هاي نوتواني و بازتواني قلبي، آنژيوگرافي قلب كودكان، بخش اورژانس، بخش اكوكارديوگرافي و همچنين سالن‌هاي اجتماعات و كنفرانس‌هاي علمي بازديد كرد.

در حاشيه مراسم فريدون نوحي، رئيس مركز آموزشي و درماني قلب و عروق شهيد رجايي با اعلام اين مطلب كه اين مركز در فضايي با 11 هكتار تأسيس شده است، گفت: 65 هزار متر مربع از اين مساحت به فضاي سبز اختصاص داده شده و 65 هزار متر ديگر به زيربنا در اين مركز اختصاص داده شده است.

وي با بيان اينكه 623 تخت براي اين بيمارستان مصوب شده است گفت: در حال حاضر 571 تخت فعال است كه اين در حالي است كه از هزار و 770 نفر عضو تشكيلاتي كه مصوب شده تنها هزار و 514 نفر نيرو در اين بيمارستان مشغول فعاليت هستند.

وي همچنين با اشاره به اينكه 86 عضو هيئت علمي با تفكيك 13 استاد، 23 دانشيار و 51 استاديار در اين دانشگاه مشغول فعاليت هستند، گفت: در اين مركز 199 دستيار و فلوي در حال تحصيل هستند كه با حساب سرانگشتي به ازاي هر 2 تخت يك پزشك در اين مركز وجود دارد.

رئيس بيمارستان فوق تخصصي قلب و عروق شهيد رجايي همچنين با اشاره به طرح‌هاي در دست اقدام اين مركز گفت: يكي از مهمترين طرح‌هايي كه اميدواريم با حمايت وزارت بهداشت و دولت و خيرين به نتيجه برسد احداث بيمارستان 300 تختخوابي قلب است كه به ما فرصت مي‌دهد پذيراي تعداد بيشتري از بيماران باشيم و بتوانيم به آرامي بيمارستان فعلي را بازسازي كنيم.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
توکلی
خدا قوت . اگر سایت اینترنتی این مرکز که باید همیشه فعال و به روز هم باشد،راه اندازی و معرفی گردد بسیار مفیدتر و موثر تر میتوانید به جامعه و بویژه بیماران قلبی و عروقی خدمت نمایید . انشاالله موفق باشید.توکلی
6.82313s, 19q