مديركل بودجه وزارت بهداشت:

‌٣٠درصد درآمد هدفمندسازی یارانه ها به تامين اجتماعي اختصاص مي‌يابد

۱۳۸۹/۰۶/۰۷ - ۱۵:۴۸ - کد خبر: 20247
‌٣٠درصد درآمد هدفمندسازی یارانه ها به تامين اجتماعي اختصاص مي‌يابد
سلامت نیوز: مديركل بودجه و منابع وزارت بهداشت با بيان اين كه مقرر شده 30 درصد از درآمد ناشي از اجراي قانون هدفمند كردن يارانه به بخش تامين اجتماعي اختصاص يابد، گفت: سهم وزارت بهداشت از اين 30 درصد هنوز مشخص نيست.

مهندس ابوالحلاج در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا، با اشاره به تاثيرات هدفمند كردن يارانه‌ها در نظام سلامت، گفت: از آنجا كه اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها ممكن است آثار تورمي بر اقتصاد جامعه و از جمله بخش بهداشت و درمان داشته باشد، به اين منظور بررسي‌هاي لازم را انجام و پيشنهادهايي را به دولت ارايه داده‌ايم.

وي با بيان اين كه دولت راهكار قانوني هدفمندي يارانه‌ها و تاثيرات آن در نظام سلامت را نيز پيش بيني كرده است، افزود: به اين ترتيب بر اساس ماده 7 قانون هدفمند كردن يارانه‌ها بخشي از اعتبارات قابل بازيافت براي بخش «تامين اجتماعي» كه بهداشت و درمان را هم شامل مي‌شود، پيش بيني شده است.

ابوالحلاج ادامه داد: در مجموع مقرر شده 30 درصد از درآمد ناشي از هدفمند كردن يارانه‌ها كه در قانون پيش بيني شده به بخش تامين اجتماعي (بيمه‌ها، وزارت بهداشت، سازمان بهزيستي و ...) اختصاص يابد تا به اين ترتيب سازمان‌هاي بيمه‌ و بخش بهداشت و درمان با مشكلي مواجه نشوند.

وي با بيان اين كه فعلا قرار نشده كه با اجراي هدفمندي يارانه‌ها مبلغي به صورت مستقيم به وزارت بهداشت پرداخت شود، افزود: همچنين هنوز مشخص نيست كه سهم وزارت بهداشت از اين 30 درصد چقدر است. در بحث هدفمند كردن يارانه‌ها، تامين اجتماعي و بيمه‌ها از سازمان‌هايي هستند كه تامين مالي مي‌شوند و اميدواريم كه با اجراي اين قانون، پرداخت‌هايشان به وزارت بهداشت به موقع باشد.

مديركل بودجه و منابع وزارت بهداشت ادامه داد: تمام سعي‌ ما آن است كه با اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها در تبادل اسناد با سازمان‌هاي بيمه‌گر نهايت همكاري و حداقل مشكل وجود داشته باشد تا اين تامين مالي به موقع انجام شود.

وي درباره احتمال تغيير تعرفه‌هاي درمان به دنبال اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها نيز گفت: به اين منظور نيز سازماني تشكيل شده تا براي تغيير تعرفه‌هاي احتمالي تصميم‌گيري ‌شود اما در مجموع تعرفه‌هاي درمان امسال تعيين و ابلاغ شده و تغيير در آن بعيد است.

مديركل بودجه و منابع وزارت بهداشت در پايان با اشاره به تاخير بيمه‌ها در پرداخت مطالبات دانشگاه‌هاي علوم پزشكي و بيمارستان‌هاي دولتي، گفت: در اين زمينه آنچه كه مديريت سازمان تامين اجتماعي ابراز مي‌كند، مشكلات نقدينگي است و قول داده‌ است اين مشكلات به زودي رفع و پرداخت‌ بيمارستان‌ها انجام شود. در مجموع دولت به شدت پيگير است كه تخصيص‌هاي بيمه‌ها را پرداخت كند تا آنها نيز تعهدات خود به دانشگاه‌هاي علوم پزشكي را بپردازند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.92063s, 18q