5 دليل براي مرتب کردن خانه

۱۳۸۹/۰۶/۰۶ - ۱۱:۱۰ - کد خبر: 20248
5 دليل براي مرتب کردن خانه
سلامت نیوز: به هم ريختگي گاهي زندگي را براي ساکنان يک خانه دشوار کرده و روي سلامت آنها تاثير منفي مي‌گذارد. به‌عنوان نمونه اگر اين احساس را داشته باشيد که آشپزخانه شما نامرتب است، ممکن است به مرور تمايل خود به انجام آشپزي را از دست بدهيد و ترجيح دهيد به جاي پختن غذايي سالم در خانه، از بيرون غذاي آماده سفارش دهيد. موارد ديگر عبارتند از:

آشفتگي و استرس


پاکيزه نگه‌داشتن خانه ميزان استرس‌هاي روزمره را پايين آورده و سبب افزايش سلامت و کيفيت کارها مي‌شود اما وقتي آشفتگي به امري معمول در يک خانه بدل مي‌شود، احساس ضعف، شکست و نااميدي را افزايش مي‌دهد.


آشفتگي و موفقيت


افرادي که خانه‌هاي به هم ريخته و آشفته دارند، نمي‌توانند شغل مناسب خود را بيابند و در ارتباطات اجتماعي‌شان موفق نيستند. نوع نگاهي که مردم به شما دارند مي‌تواند بر جنبه‌هاي گوناگون زندگي‌ مانند نوع شغلي که مي‌يابيد يا روابط اجتماعي‌تان تاثير بگذارد. اگر دفتر کار يا خانه يا حتي وب‌سايت شخصي شما منظم و مرتب نباشد، قضاوت مردم در مورد شما منفي خواهد بود. بررسي‌ها نشان مي‌دهد افرادي که در محيط‌هاي آشفته کار يا زندگي مي‌کنند از نظر اطرافيان افراد هوشيار و حساب‌گري نيستند، در حالي که در واقعيت اين‌طور نيست و اغلب ضريب هوشي مساوي با ديگران دارند.


آشفتگي و تناسب‌اندام


اگر خانه شما نامرتب باشد و هميشه انبوهي از وسايل روي غلتک تردميل ريخته شده باشد، مسلما حوصله جمع کردن آنها و استفاده از تردميل را نخواهيد داشت. اگر اتاق شما هميشه مرتب باشد، تنها کافي است روي تردميل برويد و دکمه start را فشار دهيد و ورزش کنيد اما در غير اين صورت کلي از وقت شما تنها صرف جابه‌جا کردن وسايل مي‌شود و بعد از آن شايد حوصله ورزش نداشته باشيد.


آشفتگي و آسم و آلرژي


گرد و غباري که روي کاغذهاي باطله و روزنامه‌ها و وسايلي که يک گوشه ريخته شده‌اند، جمع مي‌شود، مي‌تواند محل مناسبي براي رشد و نمو و گسترش انواع هاگ‌ها، باکتري‌ها و ميکرارگانيسم‌ها باشد که خود مسبب آسم و آلرژي در انسان هستند. همچنين گرد و غبار حاوي بسياري آلاينده‌هاي سمي از جمله سرب و آفت‌کش‌ها است. لازم است هر چند وقت يکبار با کمک يک دستمال مرطوب يا جاروبرقي مناسب گرد و غبار و خاک فرش و کف زمين گرفته شود.


آشفتگي و روابط خانوادگي


اتاق خواب مانند يک پناهگاه امن به ويژه براي همسران است. در يک اتاق خواب نبايد اثري از کامپيوتر، ظرف آشغال، اسباب‌بازي و لباس‌هاي کثيف باشد. در صورت مرتب بودن است که تعادل و هماهنگي برقرار شده و مهر و محبت بيشتري بين اعضاي خانواده برقرار مي‌شود.
منبع: ريدرزدايجستنظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
حميده
خيلي عالي بود اين بزرگترين مشكل من با همسرم هست كه اهميتي به مرتب بودن منزل نداره حالا اين مطلب و نشونش ميدم تا بيشتر بدونه شايد طرز فكرش عوض بشه
yalda
با سلام .ممکنه قسمتی از اخباررو برام ایمیل کنید؟
1.15607s, 20q