وزير بهداشت:

تاكنون هيچ موردي از ابتلا به وبا در كشور گزارش نشده است

۱۳۸۹/۰۶/۰۷ - ۱۵:۴۶ - کد خبر: 20252
تاكنون هيچ موردي از ابتلا به وبا در كشور گزارش نشده است
سلامت نیوز: وزير بهداشت در رابطه با بيماري‌هايي كه مرزهاي شرقي كشور را به دنبال بروز سيل در پاكستان تهديد مي‌كنند، گفت: مراقبت‌هاي جدي در مورد بيماري‌هاي عفوني در مرزهاي كشور برقرار است و تا كنون انتقال بيماري عفوني به مرزهاي شرقي كشور نداشته‌ايم.
دكتر مرضيه وحيد دستجردي در حاشيه افتتاح مراكز جديد تشخيصي درماني مركز قلب و عروق شهيد رجايي، گفت: سياست گذاري در مورد اعتبارات مربوط به درمان كه در حال حاضر به بيمه‌ها داده مي‌شود يا بايد به طور كامل به وزارت بهداشت داده شود و يا تخصيص‌هاي بيمه‌اي به طور كامل به وزارت بهداشت داده شود. .
وي در رابطه با نقش تحرك و شيوه صحيح زندگي در كاهش بيماري‌ها از جمله بيماري‌هاي قلبي عروقي ادامه داد: تحقيقي در كشور سوئد نشان داده كه افزايش تحرك حتي به ميزان 30 دقيقه پياده روي در روز ميزان مرگ و مير ناشي از بيماري‌هاي قلبي عروقي را به نصف كاهش مي‌دهد.
 وي افزود: 5/19 درصد مرگ‌هاي كشور به دليل سكته قلبي است همچنين 3/9 درصد مرگ‌هاي ناشي از بيماريها نيز به علت سكته مغزي است. به گفته وزير بهداشت، 1/3 درصد مرگ‌هاي ناشي از بيماريها نيز به دليل فشار خون بالاست. در مجموع تاكيد مي‌شود روش زندگي صحيح و تغذيه مناسب و همچنين افزايش تحرك در كاهش مرگ و ميرهاي ناشي از بيماريهاي قلب و عروقي نقش جدي دارند.
ساماندهي بخش گردشگري سلامت تحت نظر كميته‌اي در وزارت بهداشت وي در رابطه با اقدامات انجام شده در زمينه توريسم درماني در كشور گفت:‌ مركز قلب و عروق شهيد رجايي از نظر فضاي فيزيكي براي پذيرش گردشگران سلامت آمادگي‌هاي لازم را دارد از طرف ديگر كيفيت خدمات ارائه شده در اين مركز نيز بسيار بالاست.
 در مجموع بخش گردشگري سلامت تحت نظر كميته‌اي در وزارت بهداشت در حال ساماندهي شدن است در اين زمينه با سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري و ديگر بخشها از جمله بخش خصوصي تعاملات لازم در حال انجام است. فصل جديدي از پزشك خانواده باز شده است .
وي در رابطه با چگونگي پرداخت حقوق پزشكان خانواده نيز گفت: متاسفانه تا به امروز اين پزشكان حقوق خود را به موقع دريافت نكرده‌اند اما اين نويد را مي‌دهم كه فصل جديدي از پزشك خانواده را با همكاري وزارت رفاه باز كرده‌ايم. پرداخت حقوق پزشكان خانواده بر عهده وزارت رفاه است، وزارت رفاه نيز در اين زمينه با ما همراه است. در حال حاضر وزارت رفاه در اين زمينه نيازي به فشار ندارد و وزير رفاه براي افزايش انگيزه پزشكان و ماندگاري آنها با ما همفكر است. در مجموع بايد پرداخت حقوق پزشكان خانواده به روز شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.33058s, 18q