کاهش 5 يا 10 درصدي وزن، بسياري از عوامل خطر بيماري قلبي را کم مي‌کند

۱۳۸۹/۰۶/۰۶ - ۱۲:۵۸ - کد خبر: 20255
کاهش 5 يا 10 درصدي وزن، بسياري از عوامل خطر بيماري قلبي را کم مي‌کند
سلامت نیوز: عضو هيات مديره جامعه متخصان غدد گفت: افراد چاق نبايد از تلاش خود براي کاهش وزن نااميد شوند، چرا که حتي کاهش 5 يا 10 درصدي از وزنشان نيز بسياري از عوامل خطر بيماري قلبي را کم مي‌کند.

دکتر عليرضا استقامتي در گفت وگو با  (ايسنا) ، با تاکيد بر اين که چاقي از مسايل پيچيده و حل نشده است، ادامه داد: فرد چاقي که وزن خود را از 100 به 90 کيلو مي‌رساند اگرچه هنوز وزن بالايي دارد اما خطر ديابت و بيماري قلبي در او کاهش يافته است.

عضو هيات مديره جامعه متخصان داخلي در خصوص علت نااميد نشدن از تلاش براي کاهش وزن گفت: چاقي از مسايل حل نشده است که خوردن و نخوردن يک قسمت از آن است.

وي در ادامه، صحيح خوردن را به معني مصرف کالري‌ها به ميزان نياز بدن و بر مبناي تعادل و تنوع رژيم غذايي دانست و مقوله افراط گرايي را منع کرد.

عضو هيات مديره جامعه متخصان داخلي در خصوص افراط گرايي با اشاره به برخي رژيم‌هاي خاص چون رژيم پروتئين يا رژيم مصرف صرف کربوهيدرات‌ها گفت: هرگز توصيه به تک خوري و رعايت چنين رژيم‌هايي نمي‌کنيم.

وي در پايان گفت: تنوع براي طبيعت آدمي لازم است. رژيم غذايي مي‌تواند متنوع و در عين حال متعادل باشد و کالري فرد را در حد مجاز تامين کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.72974s, 18q