وزير بهداشت:

تمام بيمارستان‌ها مجهز و استاندارد مى‌شوند

۱۳۸۹/۰۶/۰۷ - ۱۵:۳۰ - کد خبر: 20261
تمام بيمارستان‌ها مجهز و استاندارد مى‌شوند
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت: براساس رديف ويژه قوانين برنامه توسعه، مجموع تخت‌هاي بيمارستاني کشور در آينده به 60 هزار تخت مي‌رسد.

به گزارش ايسنا، مرضيه وحيد دستجردي با اعلام اين خبر گفت: براساس قانون، تمام بيمارستان‌هاي جديد بايد با تجهيزات روز و استاندارد ساخته شده و اين تجهيزات براساس سطح‌بندي بيمارستاني در اختيارشان قرار گيرد.

وي با تاکيد بر به روز شدن تجهيزات بيمارستان‌هاي قديمي اعم از آموزشي و غيرآموزشي، افزود: البته هرچقدر هم مراکز درماني را تجهيز کنيم، با توجه به تعداد مراجعات‌ زياد به اين مراکز و معين بودن عمر تجهيزات پزشکي باعث فرسودگي بيمارستان‌ها مي‌شود.

وزير بهداشت عقب نبودن مراکز درماني از استانداردهاي جهاني را مورد اشاره قرار داد و گفت: تمام استانداردهاي بين‌المللي درماني در مراکز درماني کشور رعايت مي‌شود و در اين زمينه مشکلي نداريم.


وي اظهار كرد: البته برخي مراکز درماني و بيمارستان‌هاي کشور قديمي و فرسوده بوده و بين 50 تا 80 سال عمر دارند. ولي کليه بيمارستان‌ها علاوه بر بودجه‌اي که از ما مي‌گيرند بايد با کمک از درآمدهاي اختصاصي خودشان، تجهيزات و ساختمان خود را نوسازي کنند.

براساس گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، وزير بهداشت در خاتمه گفت: همچنين طي پنج سال گذشته، هزار و 500 تخت ويژه به سه هزار و 500 تخت قبلي بيمارستان‌ها اضافه شده که 400 تخت آن از ابتداي امسال تاکنون به مراکز درماني اضافه شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.03404s, 18q