سيگار كشيدن، علائم افسردگي را در نوجوانان تشديد مي‌كند

۱۳۸۹/۰۶/۰۷ - ۱۵:۱۸ - کد خبر: 20263
سيگار كشيدن، علائم افسردگي را در نوجوانان تشديد مي‌كند
محققان تاكيد كردند: سيگار كشيدن، علائم افسردگي را در نوجوانان تشديد مي‌كند.

به گزارش  ايسنا، در حالي كه برخي از نوجوانان دچار اين تصور غلط هستند كه سيگار كشيدن مي‌تواند با احساسات افسرده مقابله كند،‌ دانشمندان‌ دانشگاه‌هاي تورنتو و مونترال در كانادا به روش علمي نشان داده‌اند كه سيگار كشيدن در واقع سبب تشديد علائم افسردگي در نوجوانان مي‌شود.

اين پژوهش كه در مجله «رفتارهاي اعتيادي» به چاپ رسيده در واقع بخشي از يك تحقيق بلندمدت درباره «وابستگي به نيكوتين در نوجوانان» در مركز تحقيقات بيمارستاني دانشگاه مونترال است.


مايكل چايتون نويسنده اصلي و دستيار پژوهشي در واحد تحقيقات دخانيات اونتاريو در دانشگاه تورنتو در اين باره گفت: ‌اين پژوهش نظارتي يكي از چندين پژوهشي است كه روي اثرات احساس سيگار كشيدن در بين نوجوانان بررسي مي‌كند.

محققان تصريح كردند: هر چند ممكن است در ابتدا استعمال سيگار به عنوان يك روش خود درماني براي بهبود خلق در نظر گرفته شود اما در بلندمدت علائم افسردگي را در نوجوانان تشديد مي‌كند.

به گزارش فيزورگ،‌ در اين بررسي حدود 662 نوجوان دبيرستاني شركت كرده و 20 پرسشنامه را درباره مصرف سيگار و تا‌ثير آن روي خلق پاسخ دادند.

محققان با مطالعه روي اين نوجوانان مطمئن شدند: افراد در اين گروه سني كه از سيگار بعنوان ابزاري براي بهبود خلق و خو و روحيه شان استفاده مي‌كنند در واقع بيشتر با علائم و رفتارهاي افسردگي دست به گريبان هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.21705s, 18q