رييس كنگره دندانپزشكي ترميمي ايران:

آب آشاميدني حاوي فلورايد مانع پوسيدگي دندانها مي‌شود

۱۳۸۹/۰۶/۱۴ - ۱۳:۱۰ - کد خبر: 20282
آب آشاميدني حاوي فلورايد مانع پوسيدگي دندانها مي‌شود
رييس كنگره دندانپزشكي ترميمي ايران عنوان كرد: يكي از مهمترين اقدامات در جهت افزايش مقاومت دندانهاي افراد در برابر پوسيدگي، استفاده از فلورايد در آب آشاميدني است.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، دكتر فرناز مهدي سير رئيس دهمين كنگره متخصصين دندانپزشكي ترميمي كه از 12 تا 14 آبان ماه جاري برگزار مي‌شود با بيان مطلب فوق گفت: يكي از مهمترين اقدامات پيشگيرانه در برابر پوسيدگي دندانها، استفاده از فلورايد خوراكي در آب آشاميدني است كه در حال حاضر در كشورهاي پيشرفته از غلظت مناسب اين ماده در آب آشاميدني استفاده مي‌شود.

وي از بهداشت و تغذيه مناسب به عنوان ساير موارد پيشگيري از پوسيدگي دندانها نام برد و افزود: از جمله روشهاي ديگر فلورايد تراپي كه پس از رويش دندانها توصيه مي‌شود مي‌توان به استفاده از دهان شويه، خمير دندان و ژل حاوي فلورايد اشاره كرد و آنچه مسلم است مهمترين راهكار در زمينه افزايش مقاومت نسج دندان از دوران كودكي در زمان تشكيل تاج دندان و قبل از رويش مي‌باشد كه باعث افزايش مقاومت دندانها در برابر ميكروبهاي عامل پوسيدگي و اسيدهاي مضر حاصل از آنها مي‌باشد.

عضو هيات علمي دانشگاه آزاد گفت: امروزه در روشهاي جديد دندانپزشكي ترميمي سعي بر اين است كه براي ترميم بخشهايي از دندان كه دچار پوسيدگي شده است حداقل تراش روي نسخ سالم اعمال گشته و حتي‌الامكان بافت سالم دندان حفظ شود تا بدين شكل طول عمر دندان و مقاومت بافت آن در برابر عوامل مخرب بالا رود.

وي با اشاره به برگزاري دهمين كنگره انجمن متخصصين دندانپزشكي ترميمي ايران كه از 12 تا 14 آبان ماه جاري در هتل المپيك تهران برگزار مي‌شود، تصريح كرد: موضوع اصلي كنگره امسال، مواد و تكنيك است و گروه‌هايي چون متخصصان ترميمي، دندانپزشكان عمومي، متخصصان پريو، پروتز، ‌اندو، راديولوژي، دندانپزشكي اطفال، گروه مواد دنداني، بهداشت كاران، رزيدنت‌ها و دانشجويان به ارائه مقالات و سخنراني و بحث و تبادل نظر پيرامون جديدترين دستاوردهاي اين رشته خواهند پرداخت. يادآور مي‌شود آخرين مهلت ارسال مقالات به دبيرخانه كنگره حداكثر تا تاريخ 15 شهريور ماه جاري خواهد بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.32292s, 18q