ابتلا به سردردهاي ميگرني و مكرر در بين نوجوانان سيگاري50 درصد بيشتر است

۱۳۸۹/۰۶/۱۴ - ۱۲:۲۵ - کد خبر: 20285
ابتلا به سردردهاي ميگرني و مكرر در بين نوجوانان سيگاري50 درصد بيشتر است
سلامت نیوز: نتايج يك تحقيق جديد نشان داد: نوجواناني كه الگوي زندگي سالم و صحيحي ندارند، سه برابر بيشتر از ساير همسالان خود دچار سردردهاي مكرر و ميگرني مي‌شوند.

به گزارش ايسنا، پژوهشگران در اين تحقيق تاكيد كردند كه عادات تغذيه‌اي و زندگي سالمتر از بروز اين قبيل سردردها در نوجوانان جلوگيري مي‌كند.

بر اساس اين پژوهش، جوانان و نوجوانان با فاكتورهاي منفي سلامتي مثلا آن دسته كه دچار اضافه وزن هستند، كمتر ورزش و تحرك بدني دارند و يا سيگار مي‌كشند، 4/3 برابر بيشتر دچار سردرد مي‌شوند.

اين آمارها نشان مي‌دهد: در بين نوجوانان با عادات منفي در الگوي زندگي، نرخ ابتلا به سردردهاي ميگرني 55 درصد است در حالي كه در نوجوانان سالمتر اين رقم به يك چهارم كل جمعيت آنها كاهش پيدا مي‌كند.

به گزارش پايگاه اينترنتي فيزورگ، نوجوانان مبتلا به اضافه وزن 40 درصد بيشتر از ساير همسالان خود دچار سردردهاي مكرر و آزار دهنده مي‌شوند.

بر اساس اين گزارش، بالاترين نرخ ابتلا به سردردهاي ميگرني در بين نوجواناني است كه سيگار مي‌كشند.

اين پژوهش روي 5847 دانش آموز نروژي در گروه سني 13 تا 18 ساله صورت گرفته و در مجله «نورولوژي» بعنوان مجله اختصاصي پزشكي آكادمي نورولوژي آمريكا به چاپ رسيده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
mohsen
درمورد نظرتون درمورد سردرد های میگرنی باید بگم که بنده 31 سال دارم و درحال حاضر سردرد میگرنی داشتم ولی در حاضر دیگر سردرد ندارم وکاری ابداع نمودهام که میتوانم ان را کنترل نمود اگر میخواهید در مورد ان تو ضیحات کامل خدمتتان ارا ئه خواهم کرد در حال حاضر هیچ یک از پزشکان نتوانسته اند با هیچ یک از داروها ان را کنترل نماییند ولی من توانسته ام با ان دارویی که در دسته همه موجود میباشد سردردهای میگرنی را کنترل وحتی ان را از بین برد باتشکر از شما
0.16903s, 19q