رواج طب سنتي غلط در سايه سكوت جامعه پزشكي و مسئولان

۱۳۸۹/۰۶/۱۴ - ۱۳:۰۲ - کد خبر: 20287
رواج طب سنتي غلط در سايه سكوت جامعه پزشكي و مسئولان
سلامت نیوز:رئيس انجمن خون و سرطان كودكان ايران هشدار داد: در قالب صدها هزار سي‌دي به مردم القاء مي‌سود كه قرص آهن نخورند و به جاري آن آب نعل اسب جوشيده را بنوشند و طب سنتي غلط در سايه سكوت جامعه پزشكي و مسئولان در حال گسترش است.

به گزارش  فارس حسن ابوالقاسمي در اجلاس سالانه رؤساي انجمن‌هاي علمي علوم پزشكي كشور اظهار داشت: در حال حاضر اين انجمن 80 عضو پيوسته دارد و بر خلاف برخي سياه‌نمايي‌ها، درمان سرطان در ايران بالاي 80 درصد بهبودي دارد.

وي افزود: در حوزه وزارت بهداشت در دارو و پروتكل‌ها بايد كارهاي بسياري انجام شود از طرفي آموزش عمومي مردم هم مهم است و الان متأسفانه تحت عنوان رواج طب سنتي آموزش‌هاي بدي به مردم داده مي‌شود.

ابوالقاسمي تصريح كرد: متأسفانه در قالب صدها هزار سي‌دي به مردم توصيه مي‌شود كه قرص آهن نخورند به جاي آن نعل اسب در آب بيندازند و آب آن را بنوشند.

وي گفت: همچنين توصيه مي‌شود زردي نوزادان نبايد درمان شود بلكه بايد پشت گوش نوزاد را تيغ انداخت و آن را حجامت كرد. متأسفانه بايد گفت فردي كه طرفدار طب سنتي است اين موضوع را عنوان كرده است لذا آموزش عمومي مردم و رفع باورهاي غلط نيز مهم است.

رئيس انجمن خون و سرطان كودكان با بيان اينكه اين موراد توسط يك پزشك كه گفته مي‌شود درطب سنتي مهارت دارد رواج مي‌يابد يادآور شد: اين آموزش‌هاي غلط در سكوت جامعه پزشكي اتفاق مي‌افتد و نمي‌دانيم چه كسي بايد اين موضوع را پيگيري كند. وزارت بهداشت يا سازمان نظام‌پزشكي.

وي اضافه كرد: از طرفي بايد انجمن‌ها خودكفا شوند و وزارت بهداشت هم بايد مشكلات اداري برگزاري كنگره‌هاي بين‌المللي را حل كند به طوري كه دو ماه پس از برگزاري يك كنگره بين‌المللي در كشور ما تازه مجوز برگزاري آن را دريافت كرديم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.55725s, 18q