دبيرانجمن پيشگيري ودرمان چاقي:

كمربندهاي لاغري در درمان چاقي كاملا بي‌تاثير هستند

۱۳۸۹/۰۶/۱۶ - ۱۳:۱۴ - کد خبر: 20297
كمربندهاي لاغري در درمان چاقي كاملا بي‌تاثير هستند
سلامت نیوز: دبير انجمن پيشگيري و درمان چاقي گفت: انجام فعاليت‌ ورزشي را به افراد براي درمان چاقي توصيه مي‌كنيم ولي ورزش به تنهايي باعث رفع اين بيماري نمي‌شود بلكه مساله مهم، رعايت رژيم غذايي است.

دكتر محمد هاشمي در گفت وگو با  (ايسنا)، درباره ميزان كارايي وسايلي كه در ماهواره‌ براي رفع چاقي توصيه مي‌شود، اظهار كرد: كمربندهاي لاغري كاملا در درمان چاقي بي‌تاثير هستند البته برخي وسايل ورزشي تبليغ شده در شبكه‌هاي ماهواره‌اي مي‌توانند مفيد باشند و به عنوان يك وسيله كمكي در اين زمينه عمل كنند.

وي افزود: انجام درازو نشست نسبت به استفاده از دستگاه‌هايي براي انجام اين حركت ورزشي باعث صرف انرژي بيشتري مي‌شود بنابراين در درمان چاقي موثرتر هستند البته دستگاه‌هاي دراز و نشست ممكن است براي افراد داراي مشكلات مهره‌اي مفيدتر باشند هرچند كه در اين زمينه متخصصان تربيت بدني بهتر مي‌توانند اظهار نظر كنند.

هاشمي درباره افراد مبتلا به چاقي شكمي اظهار كرد: چاقي انواعي چون عمومي و شكمي دارد. خوشبختانه در زمينه چاقي شكمي در ايران اقدامات خوبي صورت گرفته و استاندارد اين نوع از چاقي در جمعيت ايراني اندازه‌گيري شده است به گونه‌اي كه اگر دور شكم آنان از 95 سانتي متر بيشتر باشد در معرض ابتلا به بيماريهاي غير واگيرمانند سكته‌هاي قلبي و ديابت قرار مي‌گيرند.

وي با اشاره به علل ابتلا به چاقي شكمي گفت: در بدن برخي افراد در طول ساليان متمادي چربي انباشته مي‌شود و به تدريج بر اثر جذب موادي چون رنگ دانه‌هاي زياد به چربيهاي قهوه‌اي تبديل مي‌شوند در نتيجه به سختي تحت تاثير رژيم‌هاي غذايي و ساير درمانهاي چاقي قرار مي‌گيرند البته به اين افراد رعايت رژيم غذايي صحيح و فعاليت بدني روزانه و مناسب توصيه مي‌شود.

هاشمي در پايان با اشاره به عمل‌هاي ليپوساكشن و ليپوليزر گفت: اين اعمال جراحي به هيچ وجه درمان كننده چاقي نيستند و افرادي كه تحت چنين عمل‌هايي قرار مي‌گيرند همچنان در معرض ابتلا به بيماري‌هاي افراد چاق هستند بنابراين به افراد چاق توصيه مي‌شود خودسرانه براي درمان چاقي اقدام نكنند و حتما با پزشك در اين زمينه مشورت كنند و متناسب با شرايط زندگي و بدني خود، روش مناسبي را در پيش بگيرند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
فهيمه
سلام مي شه لطف كنيد سايت دكتر هاشمي رو براي درمان اينترنتي چاقي براي من ارسال كنيد ممنون
1.12438s, 19q